Články

Jsme součástí projektu na pomoc dětem ohroženým domácím násilím
16. května 2023 Z našich služeb a projektů

Jsme součástí projektu na pomoc dětem ohroženým domácím násilím

Téměř tisíc dětí v loňském roce označila policie jako přímo ohrožené domácím násilím a o spoustě dalších úřady a instituce neví. Čtyři z pěti dětí, které se s domácím násilím setkaly, si ho pak přenáší do dalších vztahů. Pojďme to společně změnit. Pojďme obětem domácího násilí pomoci. Naše Intervenční centrum se zapojilo do projektu Děti dětí bez násilí, které realizuje Asociace pracovníků intervenčních center po celé republice. 

Pozvánka na první setkání charitní skupiny
9. března 2023 Články

Pozvánka na první setkání charitní skupiny

Chtěli bychom Vás pozvat k účasti na charitní pracovní skupině v projektu Spolu proti násilí na jihu Čech, jejíž vznik iniciuje Diecézní charita České Budějovice. Projekt reaguje na potřeby vycházející z praxe Intervenčního centra. Ukázalo se, že je žádoucí posílit spolupráci mezi jednotlivými charitami.

Pozvánka na první setkání mezioborové skupiny
24. ledna 2023 Články

Pozvánka na první setkání mezioborové skupiny

Chtěli bychom Vás pozvat k účasti v pracovní skupině projektu Spolu proti násilí na jihu Čech, kterou vytváří Diecézní charita České Budějovice. Projekt reaguje na potřeby, které vycházejí z činnosti Intervenčního centra pro osoby ohrožené domácím násilím Diecézní Charity České Budějovice. Ukázalo se, že je žádoucí posílit spolupráci mezi jednotlivými subjekty poskytujícími pomoc obětem domácího a genderově podmíněného násilí.

Startuje projekt Spolu proti násilí na jihu Čech
13. ledna 2023 Články

Startuje projekt Spolu proti násilí na jihu Čech

Zlepšit přístup k obětem domácího a genderově podmíněného násilí a propojit jednotlivé organizace a instituce, které s nimi pracují – to je cílem projektu Spolu proti násilí na jihu Čech, který s novým rokem vzniká. Jeho potřeba se ukazuje jako více než aktuální. Statistiky z přelomu roků jsou totiž velmi nepříznivé. Intervenční centrum Diecézní charity České Budějovice řešilo trojnásobek případů domácího násilí než ve stejném období v předchozích letech. Zda to souvisí s nepříznivou ekonomickou situací domácností nebo šlo jen o náhodný výkyv ukáže čas.