Podporují nás

Právnické osoby (dotace a dary) 2023

Jihočeský kraj  I  Město Tábor  I  Charita Česká republika  I  Biskupství českobudějovické  I  Norské fondy  I  Dům zahraniční spolupráce  I  VDV – Nadace Olgy Havlové  I  kudyznudy.cz  I  Nadace Via  I  Fond Kaufland  I  Statutární město České Budějovice Budějovický Budvar  I  Abakus nadační fond  I  Ministerstvo vnitra ČR  I  Renovabis  I  Město Veselí nad Lužnicí 

 

 

 

V roce 2020 nás podpořili

Diecézní charita České Budějovice realizuje v roce 2020 tyto projekty podpořené z rozpočtu Jihočeského kraje:
v rámci dotačního programu Podpora služeb nedefinovaných v zákoně č. 108/2006 Sb., O sociálních službách:

 • „Dobrovolníci charity v pobytových zařízeních a nemocnicích 2020",
  dotace 200 000 Kč
 • „Komunitní práce Novohradská 2020",
  dotace 130 000 Kč
 • „Více informací, více nezávislosti 2020",
  dotace 30 000 Kč
 • „Pomoc ohroženým rodinám v Českých Budějovících“,
  dotace 100 000 Kč

Děkujeme!

Jihočeský kraj

Právnické osoby (dotace a dary) 2020


Jihočeský kraj  I  Statutární město České Budějovice  Město Tábor  I  Město Veselí nad Lužnicí  Ministerstvo práce a sociálních věcí  Ministerstvo vnitra  Ministerstvo kultury  I   Ministerstvo zdravotnictví  Úřad vlády ČR  Úřad práce ČR  I
Charita Česká republika  Renovabis Oblastní charita Nové Hrady ENERGIE AG BOHEMIA s.r.o.  Budějovický Budvar  I  Fontea a.s.  Nadace Karel Komárek Family Foundation  Nadace ČEZ  Darovna, z.s.  Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové  I C&A  Nadace Komerční banky, a.s. – Jistota  Nadační fond ALBERT  I  

Jihočeský krajStatutární město České BudějoviceMěsto Tábor


MPSVMinisterstvo vnitraMinisterstvo kultury

Ministerstvo zdravotnictvíÚřad vlády ČRÚřad práce ČR

Charita ČRTříkrálová sbírkaRenovabis

EAGBBudějovický Budvar n.p.fontea_logo
KKFFNadace ČEZDarovna z.s.VDV - Nadace Olgy Havlové

C&AKB_jistotaNF Albert

 

Jak s námi pomáháte?

Sbírka na Charitu
6. listopadu 2022 Z Charity

Sbírka na Charitu

V neděli 6.11. pořádáme v kostelích v celé diecézi sbírku na provoz Charit. Za všechny dary předem děkujeme. Pomáháme všude tam, kde je potřeba a kde o naši pomoc stojí. I díky Vám. V loňském roce se podařilo vybrat krásných 619 600 korun.  

Jídlo, hudba i umění. Cizinci představili svůj Kousek Ze/mě
23. srpna 2022 Poradna pro cizince a migranty

Jídlo, hudba i umění. Cizinci představili svůj Kousek Ze/mě

U příležitosti Světového dne uprchlíků se v pátek 19. srpna 2022 uskutečnil již druhý ročník multikulturního setkání s názvem Kousek Ze/mě. Setkání pořádala Poradna pro cizince a migranty při Diecézní charitě České Budějovice přímo v areálu Dominikánského kláštera na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích. Hosté se po celý den mohli seznámit s příběhy, kulturou a zkušenostmi cizinců, pro které se stala Česká republika novým domovem. Setkat se mohli například s lidmi z Ukrajiny, Ruska, Kazachstánu, Uzbekistánu či daleké Kuby nebo Zambie.

Canisterapie - léčba psí láskou
22. srpna 2022 Z našich služeb a projektů

Canisterapie - léčba psí láskou

Diecézní charita České Budějovice na jaře zahájila projekt (S) přítelem člověka v Domě sv. Františka. Jedná se o několik canisterapeutických setkání klientů Domu sv. Františka ve Veselí nad Lužnicí s pejsky z třeboňského sdružení Hafík. 

Vodňany očima dětí z Ukrajiny: ráj rybníků a rybolovu
22. srpna 2022 Dobrovolnické centrum, Diecézní charita České Budějovice

Vodňany očima dětí z Ukrajiny: ráj rybníků a rybolovu

V pátek 19. srpna proběhl poslední ze série integračních výletů pro děti z Ukrajiny. Poté, co jsme v červnu navštívili Český Krumlov a v červenci Týn nad Vltavou, jsme se s dětmi tentokrát vydali přímo do centra toho, pro co jsou Jižní Čechy tak známé.

Děkujeme Jihočeskému kraji za podporu v roce 2022
10. srpna 2022 Podporují nás

Děkujeme Jihočeskému kraji za podporu v roce 2022

Díky dotacím Jihočeského kraje na provozování sociálních služeb může Diecézní charita České Budějovice pomáhat lidem  osobám ohroženým domácím násilím, cizincům a migrantům, osobám se zdravotním omezením a dalším lidem v nouzi. Dále také Jihočeský kraj podpořil charitní projekty, které nejsou definovány zákonem o sociálních službách. 

Kousek Ze/mě propojí Čechy a cizince
8. srpna 2022 Poradna pro cizince a migranty

Kousek Ze/mě propojí Čechy a cizince

U příležitosti Světového dne uprchlíků pořádá Poradna pro cizince a migranty při Diecézní charitě České Budějovice v pátek 19. srpna 2022 již druhý ročník multikulturního setkání se symbolický názvem Kousek Ze/mě. Setkání se koná v areálu Dominikánského kláštera na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích od 10 do 17 hodin. Cílem akce je seznámení se s příběhy, kulturou a zkušenostmi cizinců, pro které se Česká republika stala novým domovem.

Učíme se česky
3. srpna 2022 Young Caritas

Učíme se česky

V červenci se v Českých Budějovicích konal příměstský tábor pro ukrajinské děti. Dopoledne probíhala výuka českého jazyka a odpoledne aktivity Young Caritas. Jaký byl náš týden? 

Kurzy českého jazyka, výlety i materiální pomoc
2. srpna 2022 Podporují nás

Kurzy českého jazyka, výlety i materiální pomoc

Projekt Společně pro Ukrajinu - pomoc dětem uprchlíků na jihu Čech pomáhá dětem do 18 let, které sem z Ukrajiny utekly před válkou. Cílem projektu je podpořit ukrajinskou mládež v integraci, poskytnout vzdělávací a volnočasové aktivity a poskytnout materiální pomoc. Diecézní charita České Budějovice v rámci projektu realizuje letní intenzivní kurz českého jazyka a několik jednodenních výletů po jižních Čechách. Ukrajinské děti podpořila také materiální pomocí, a to potravinovými a hygienickými balíčky a vybavením do školy.

Týn nad Vltavou ve dne i v noci, na slunci i v podzemí
1. srpna 2022 Dobrovolnické centrum, Diecézní charita České Budějovice

Týn nad Vltavou ve dne i v noci, na slunci i v podzemí

V pátek 29. 7. proběhl druhý ze tří výletů pro děti z Ukrajiny. Tentokrát jsme se se skupinou starších dětí z Ukrajiny vypravili do krásného jihočeského města Týna nad Vltavou. Program jsme měli opravdu nabitý – posuďte sami.

Podpora dětí z Ukrajiny na jihu Čech
18. května 2022 Podporují nás

Podpora dětí z Ukrajiny na jihu Čech

Projekt Společně pro Ukrajinu - pomoc dětem uprchlíků na jihu Čech pomůže dětem do 18 let, které sem z Ukrajiny utekly před válkou. Cílem projektu je podpořit ukrajinskou mládež v integraci, poskytnutí vzdělávacích a volnočasových aktivit a poskytnutí materiální pomoci. 

Canisterapie ve Veselí jen díky Vám!
30. března 2022 Z našich služeb a projektů

Canisterapie ve Veselí jen díky Vám!

Od poloviny ledna do probíhalo čtyř týdenní hlasování v obchodech Tesco s názvem „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Do hlasování byl zapojen také projekt Diecézní charity České Budějovice – (S) přítelem člověka v Domě sv. Františka, který se díky Vám stal projektem vítězným! 

Ochranné prostředky od Výboru dobré vůle
28. března 2022 Podporují nás

Ochranné prostředky od Výboru dobré vůle

Díky podpoře z Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové mají v Domě sv. Františka ve Veselí nad Lužnicí dostatek respirátorů, desinfekce a testů na onemocnění covid-19. 

Výtěžek z koncertu pomůžu Ukrajincům na jihu Čech
10. března 2022 Tiskové zprávy

Výtěžek z koncertu pomůžu Ukrajincům na jihu Čech

Děkujeme všem účastníkům mimořádného koncertu Jihočeské filharmonie s názvem Balada pro Ukrajinu, který se konal v úterý 8. března na českobudějovickém výstavišti. Nejen za finanční příspěvky, ale také za mimořádnou atmosféru, kterou dokázali během slavnostního večera vytvořit. Výtěžek z dobrovolného vstupného ve výši 200 tisíc korun poputuje prostřednictvím Diecézní charity České Budějovice na podporu Ukrajinců, kteří z válkou zasažené vlasti uprchli do jižních Čech. Uvedl to náměstek hejtmana pro kulturu Pavel Hroch. 

Kamna do komunitní místnosti pro obyčejný život
20. října 2021 Z našich služeb a projektů

Kamna do komunitní místnosti pro obyčejný život

Projekt Komunitní práce Novohradská má důvod k radosti. Do klubovny ve vyloučené lokalitě, v níž probíhá například doučování dětí a schůze místních obyvatel, se podařilo díky podpoře Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové získat nová kamna.

Budějovičtí radní přiznali diecézní Charitě dotaci za nouzovou pomoc pro bezdomovce
17. září 2021 Tiskové zprávy

Budějovičtí radní přiznali diecézní Charitě dotaci za nouzovou pomoc pro bezdomovce

Diecézní charita České Budějovice se koncem letošního března iniciativně chopila provozu náhradního denního centra pro lidi bez domova a nouzové noclehárny pro muže. Tyto služby běžně provozuje místní městská Charita v Domě sv. Pavla, který se však náhle ocitl v karanténě kvůli výskytu onemocnění covid-19. Tuto rychlou reakci ocenili českobudějovičtí radní v polovině září přiznáním mimořádné dotace ve výši 100 tisíc korun.