Příběhy pomoci z českobudějovické diecéze

Jubilejní 20. ročník Tříkrálové sbírky 2020 vynesl v českobudějovické diecézi 8,5 milionů korun. Darované peníze již pomáhají v desítkách charitních zařízení a službách pro nemocné, seniory, handicapované, rodiny s dětmi a lidi v tísni v našich regionech i v zahraničí. Jsme Vám nablízku i v době covidové a také díky Vašim dobrým skutkům můžeme dál pomáhat, kde je potřeba.

Děkujeme za Vaši štědrost a solidaritu!
 

Adelka Jiranova_TKS2020

Rehabilitační kolo pro Adélku

Adélce z Trhových Svinů, jež žije od narození s dětskou mozkovou obrnou, nadělili Tři králové speciální rehabilitační kolo Alinker za 56 407 Kč. Při chůzi na kole si zlepší nejen fyzické schopnosti, ale aktivuje i mysl. Jízdu už Adélka pilně cvičí pod dozorem maminiky.

Více v reportáži ČT24.

Jiřík _TKS 2020

Oddech při pečování a příspěvek na auto

Jirkovi Tříkrálová sbírka pomohla uhradit potřebné asistenční služby. Jiřík je už dospělý muž a péče o něj je pro samotnou maminku velmi náročná. Jiřík je v zařízení moc rád a jeho maminka má větší prostor na odpočinek, načerpání nových sil a také na vyřizování potřebných věcí. Výtěžek sbírky přispěl také na nákup auta, které Jirkova rodina využívá na různé přesuny – do denního stacionáře, k lékaři, na rehabilitační pobyty, návštěvu bazénu nebo výlety.

auto_FCH Tábor

Za klienty rychleji

Tříkrálová sbírka 2020 přispěla Farní charitě Tábor 50 000 Kč na nákup jejího prvního vozu. Zaměstnanci charitních služeb tak mohou být více mobilní, pružně reagovat na poptávky od klientů a být tam, kde je zrovna potřebné.

Více v reportáži ČT24.

Sušice_TKS 2020

Úchopové rukavice zlepší kondici

Z Tříkrálové sbírky 2020 podpořila Oblastní charita Sušice klienta ze střediska v Kašperských Horách, který měl autonehodu s následkem ochrnutých dolních končetin, a také zhoršený úchop horních končetin.
Díky příspěvku ve výši 4 500 Kč si může pořídit  úchopové rukavice, které mu pomohou usnadnit běžný život a zlepšit kondici. S jejich použitím totiž může lépe posilovat horní končetiny na rehabilitačním šlapadle. 

TKS2020_Pelhřimov

Díky Třem králům konečně dobře vidí

U klientky Charitní záchranné sítě v Pelhřimově si pracovnice všimla, že něco není v pořádku s jejími brýlemi. Jelikož se ženě zhoršoval zrak, ale na nové by neměla, slepila dvoje staré brýle dohromady a v žádné lepší řešení ani nedoufala. Za vykoledované peníze pelhřimovská Charita paní pořídila brýle na dálku i na blízko. Na obou očích má silné dioptrie, takže se bez dobrých brílí jen těžko obejde, zvláště v zaměstnání, které si aktivně hledá.

...

Všechny záměry Tříkrálové sbírky 2020 se zobrazí po rozkliknutí + u DIECÉZE ČESKOBUDĚJOVICKÉ