Z našich služeb a projektů

Oslavte Den Charity v Českých Budějovicích
13. září 2022 Tiskové zprávy

Oslavte Den Charity v Českých Budějovicích

Den Charity se slaví každoročně 27. září na svátek sv. Vincence z Pauly, patrona a zakladatele moderní charitní práce. Na mnoha místech v České republice se na počest jeho svátku konají různé akce nejen pro veřejnost, ale i pro samotné zaměstnance Charit. V Českých Budějovicích se oslavy budou konat v úterý 20. září od 13 hodin u katedrály sv. Mikuláše.

Postní almužna 2022 pomůže ukrajinským uprchlíkům
29. srpna 2022 Z našich služeb a projektů

Postní almužna 2022 pomůže ukrajinským uprchlíkům

V době postní se opět uskutečnila Postní almužna – společný duchovně-formační projekt Diecézní charity České Budějovice a Pastoračního střediska Biskupství českobudějovického. Postní almužna nabízí lidem příležitost, jak věnovat svoje postní snažení ve prospěch potřebných. Letošní výtěžek z papírových pokladniček činí krásných 208 460 Kč.

Letní zprávy ze Zimbabwe
24. srpna 2022 Adopce na dálku a Darovaný domov

Letní zprávy ze Zimbabwe

Od března tohoto roku se Diecézní charita České Budějovice vedle svých obvyklých činností věnuje také intenzívní pomoci lidem, kteří do naší země utekli před válkou na Ukrajině. Nezapomínáme však ani na další lidi v zahraničí, kteří naši pomoc potřebují a částečně se na ni spoléhají. Mezi nimi i děti v zimbabwském Kwekwe, které vy všichni delší či kratší dobu podporujete a snažíte se jim ulehčit jejich nesnadný život.

Jídlo, hudba i umění. Cizinci představili svůj Kousek Ze/mě
23. srpna 2022 Poradna pro cizince a migranty

Jídlo, hudba i umění. Cizinci představili svůj Kousek Ze/mě

U příležitosti Světového dne uprchlíků se v pátek 19. srpna 2022 uskutečnil již druhý ročník multikulturního setkání s názvem Kousek Ze/mě. Setkání pořádala Poradna pro cizince a migranty při Diecézní charitě České Budějovice přímo v areálu Dominikánského kláštera na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích. Hosté se po celý den mohli seznámit s příběhy, kulturou a zkušenostmi cizinců, pro které se stala Česká republika novým domovem. Setkat se mohli například s lidmi z Ukrajiny, Ruska, Kazachstánu, Uzbekistánu či daleké Kuby nebo Zambie.

Canisterapie - léčba psí láskou
22. srpna 2022 Z našich služeb a projektů

Canisterapie - léčba psí láskou

Diecézní charita České Budějovice na jaře zahájila projekt (S) přítelem člověka v Domě sv. Františka. Jedná se o několik canisterapeutických setkání klientů Domu sv. Františka ve Veselí nad Lužnicí s pejsky z třeboňského sdružení Hafík.