TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2023

logo_TKS_modréZačátkem ledna se opět vydaly do ulic skupinky koledníků, aby lidem roznášeli radostné poselství o narození Spasitele. Zpívají či recitují koledy, rozdávají drobné dárky, křídou píší nad dveře požehnání a do zapečetěných pokladniček vybírají peníze na pomoc lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Do nejrozsáhlejší sbírkové akce v České republice se zapojily tisíce dobrovolníků. 

V českobudějovické diecézi bylo zapečetěno přes 2000 pokladniček. Přispět lze ale celoročně například online nebo formou dárcovské DMS. Kde všude vaše peníze v tomto roce pomohou?  

Aktuální stav sbírky

Rozpečetěno
Aktuální výnos 11 089 980 Kč
Rozpečetěných kasiček
2 412/2 412

Jak Tříkrálová sbírka pomáhá

Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá.

                

Hlavním koordinátorem Tříkrálové sbírky na území českobudějovické diecéze je Diecézní charita České Budějovice.

Charity v českobudějovické diecézi

Zeptejte se nás

Diecézní koordinátorka Tříkrálové sbírky:
Marie Vaňo, tel.: 603 281 404, e-mail: marie.vano@dchcb.charita.cz

Kontakt pro média:
Veronika Kabátová
, tisková mluvčí, PR, tel.: 703 401 260,
e-mail: media@dchcb.charita.cz 

Místní koordinátoři Tříkrálové sbírky

Naše sítě žijí Tříkrálovkou

Přidejte se k nám na sociálních sítích a budete mít aktuální informace nejen o Tříkrálové sbírce z první ruky!

Facebook        Instagram

Dejte nám vědět o svých tříkrálových aktivitách:

#trikralovasbirka2023 #tks2023 #tksdchcb #koledujuprotks #jsemking

 

Aktuality

Diecézní charita vybrala v Tříkrálové sbírce rekordních 11,4 milionu korun
12. února 2023 Tříkrálová sbírka – články

Diecézní charita vybrala v Tříkrálové sbírce rekordních 11,4 milionu korun

Tisíce koledníků z kraje roku vyrazily s Božím požehnáním k domovům lidí, které zároveň prosili o podporu lidí v nouzi. Díky jejich obrovskému nasazení, skvělé koordinaci, podpoře farností a také mimořádné štědrosti lidí se podařilo vybrat pro Charity v českobudějovické diecézi 11 396 471 korun – o dva a čtvrt milionu víc než v uplynulém roce.

Tříkrálové pokladničky sečteny: sbírka hlásí nový rekord
2. února 2023 Charita Česká republika

Tříkrálové pokladničky sečteny: sbírka hlásí nový rekord

Sčítání letošního ročníku Tříkrálové sbírky je u konce. Štědří dárci letos věnovali na dobročinné účely celkem 161,3 milionů korun. Na této částce mají největší podíl charitní koledníci – ti do více než 26 400 pokladniček vykoledovali celkem 155 milionů korun. Peníze tradičně poputují na pomoc seniorům, lidem bez domova, nevyléčitelně nemocným nebo lidem ve složité životní situaci.

Rekordní výtěžek Tříkrálové sbírky 2023
30. ledna 2023 Tiskové zprávy

Rekordní výtěžek Tříkrálové sbírky 2023

Tříkrálová sbírka v českobudějovické diecézi v letošním roce dosáhla historického výsledku – výtěžek k 30. lednu 2023  je  11 228 715 korun včetně online a bezhotovostních plateb. Je to také zásluha farností, které se do sbírky aktivně zapojily, a samozřejmě také charitních koordinátorů Tříkrálové sbírky – jim patří velký dík za to, jak dokázali sbírku připravit a vyslat tisíce koledníků do všech koutů naší diecéze. Historicky nejvyšší byl i počet kasiček a koledujících skupinek – 2 398, což je o 370 více. A za tento úžasný výsledek musíme poděkovat také všem, kdo v této ekonomicky nelehké době neváhali přispět na pomoc lidem, kteří to nejvíce potřebují.

Jak vypadala Tříkrálová sbírka v naší diecézi
19. ledna 2023 Tříkrálová sbírka – články

Jak vypadala Tříkrálová sbírka v naší diecézi

Letos se opět koledníci vydali s božím požehnáním k domovům lidí. Koledníků bylo několik tisíc, zapečetěných kasiček rekordních 2100. V naší fotogalerii najdete průřez naší diecézí - od Sušice po Pelhřimov. Z celého srdce děkujeme všem, kteří se do letošní Tříkrálové sbírky zapojili. 

Zahájení Tříkrálové sbírky v naší diecézi
2. ledna 2023 Tříkrálová sbírka – články

Zahájení Tříkrálové sbírky v naší diecézi

2. ledna byla před českobudějovickou katerdrálou zahájena Tříkrálová sbírka. Světící biskup českobudějovický Pavel Posád při ní požehnal koledníkům, posvětil křídy a vyslal je do všech koutů naší diecéze. Akci doprovodili sboristé Biskupského gymnázia a záštitu poskytl hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba a také primátorka Českých Budějovic Dagmar Škodová Parmová.

Vyfoťte se s monumentem a vyhrajte!
29. prosince 2022 Tříkrálová sbírka – články

Vyfoťte se s monumentem a vyhrajte!

I v Tříkrálové sbírce 2023 pro Vás máme připravenou soutěž o nádherné ceny. Zapojte se! Koledujte a foťte! 

Přijďte na zahájení Tříkrálové sbírky do Českých Budějovic
28. prosince 2022 Tříkrálová sbírka – články

Přijďte na zahájení Tříkrálové sbírky do Českých Budějovic

V pondělí 2. ledna slavnostně zahájíme Třírkálovou sbírku u nás v diecézi. V 15:30 se sejdeme před českobudějovickou katedrálou sv. Mikuláše. Pomocný biskup Pavel Posád požehná koledníčkům, posvětí křídy a s poselstvím dobročinnosti je vyšle do všech koutů našeho kraje. Během slavnosti nás doprovodí sbor Biskupského gymnázia a v průvodu s koňmi se pak vydáme na českobudějovické náměstí.   Více o Tříkrálové sbírce

Kde pomáhá Tříkrálová sbírka
14. června 2022 Charita Tábor

Kde pomáhá Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka sice probíhá vždy v lednu, ale vybrané peníze pomáhají během celého roku. Nyní pomáhají mamince samoživitelce Lucii. 

Rekordní výtěžek z letošní Tříkrálové sbírky již pomáhá. Děkujeme!
2. června 2022 Charita Česká republika

Rekordní výtěžek z letošní Tříkrálové sbírky již pomáhá. Děkujeme!

Všechny příspěvky z Tříkrálové sbírky jsou nyní pečlivě sečteny a zkontrolovány. Dárci přispívali do kasiček rozmístěných na veřejných místech, online i prostřednictvím dárcovských SMS. Jejich solidarita nás ohromila. Darovali totiž rekordní částku ve výši 141 371 664 korun, za kterou velmi děkujeme!

Jak tři králové pomohli Matějovi?
14. března 2022 Tříkrálová sbírka – články

Jak tři králové pomohli Matějovi?

Diecézní charita České Budějovice podpořila z Tříkrálové sbírky také několik lidí s dětskou mozkovou obrnou. Jedním z nich je Matěj, kterému výtěžek zajistil osobní asistenci. Děkujeme, že se rozhodl s námi svůj příběh sdílet.