Tříkrálová sbírka na Českobudějovicku bude zřejmě rekordní Zobrazit fotogalerii

Tříkrálová sbírka na Českobudějovicku bude zřejmě rekordní

Po roční pauze způsobené koronavirovou epidemií jste se letos od 1. do 16. ledna mohli opět setkat s koledníky Tříkrálové sbírky, ať už v ulicích či přímo před Vašimi dveřmi. Lidé k nim navzdory zhoršující se ekonomické situaci domácností byli nevídaně štědří. To je důkazem toho, že malí koledníci lidem v ulicích chyběli, a že záměry a projekty, které sbírka podporuje, mají podporu široké veřejnosti, a že srdce lidí jsou otevřená.

V počtu zapečetěných kasiček padaly v českobudějovické diecézi rekordy, bylo zapečetěno téměř 2 000 kasiček, což je zde zatím nejvíce v historii Tříkrálové sbírky. Charita České Budějovice zapečetila nejvíce kasiček za posledních 5 let (přes 300) a očekává se rekordní výtěžek. Zatím je sečtena pouze jedna třetina budějovických pokladniček, nicméně již nyní je výtěžek z nich okolo půl milionu korun.  Charitě Pelhřimov se dokonce podařilo vybrat více jak půl milionu. Zde na podporu sbírky uspořádali například pochod na Křemešník. „Tato akce nám vynesla krásných 24.582 Kč. Velmi štědří byli také obyvatelé Pelhřimova - vybralo se úžasných 184.910 korun, komentuje s nadšením Dominika Dufková, koordinátorka Tříkrálové sbírky pro Pelhřimovsko. „V tuto chvíli je sečteno 14 % kasiček s výnosem 1,5 milionu korun. Děkujeme všem dárcům, kteří přispěli a věříme, že letošní ročník bude opět velmi štědrý. Finance se tak dostanou těm, kteří je opravdu potřebují, uzavírá ředitel Jiří Kohout.

Tříkrálová sbírka pokračuje bezhotovostně

Přispět bezhotovostně je možné až do 31. ledna - platbou na účet číslo 66008822/0800 s VS Vašeho města či obce (naleznete na stránkách jednotlivých Charit, nebo obecný VS 777). Sbírku lze podpořit také celoročně příspěvkem do Online pokladničky na webu nebo dárcovskou SMS (více na www.darcovskasms.cz).

Diecézní charita České Budějovice letos podpoří krizové bydlení nebo nemocné děti

Sbírka napomáhá rozvoji charitních služeb a jejich prostřednictvím i tisícům klientů. „Na letošní ročník je schváleno celkem 85 záměrů. Pravidelně tak může Charita obměňovat například vozy pro pečovatelky a zdravotní sestry, které za klienty najedou ročně tisíce kilometrů - letos například pro českobudějovickou pečovatelskou službu. V Písku výtěžek poputuje na dobrovolnické centrum, které se zaměřuje na pomoc seniorům, sociálně slabým či zdravotně postiženým. Ve Strakonicích a v Třeboni se sbírka bude podílet na zkvalitnění služeb pro seniory. Táborská Charita z vybraných finančních prostředků podpoří osoby bez přístřeší, osoby v tíživé životní situaci, především pak matky samoživitelky,” upřesňuje ředitel Diecézní charity České Budějovice Jiří Kohout.

Za Diecézní charitu České Budějovice poputují finanční prostředky na podporu rodin s dětmi s dětskou mozkovou obrnou. „Zejména pak na psychoterapii pro Davídka a nákup chodítka pro Tomáška. Toho jsme ze sbírky podpořili již v loňském roce. V předchozím roce jsme také podpořili Elišku, slečnu, která musela podstoupit transplantaci plic. Podařilo se vybrat finance na nákup speciálního lůžka s míčky. Metoda míčkování je speciální fyzioterapeutickou technikou, která pomáhá při uvolnění svalů právě v oblasti hrudníku, popisuje s vděčností diecézní koordinátorka Tříkrálové sbírky Marie Vaňo a doplňuje: „Dalším letošním záměrem je zajištění vybavení pro krizový byt a jeho provoz. Můžeme tak pomoci lidem, kteří se ocitli v nouzi, postavit se znovu na vlastní nohy. Byt je určen například obětem domácího násilí nebo lidem, jež nečekaně, z minuty na minutu, museli opustit své stávající bydlení.

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v Česku. Díky ní se podařilo vybrat na podporu lidí v nouzi už 1,5 miliardy korun.