Tři králové požehnali spolupracujícím organizacím Zobrazit fotogalerii

Tři králové požehnali spolupracujícím organizacím

Tradiční Tříkrálová sbírka probíhá od 1. do 16. ledna 2022. Zástupci Diecézní charity České Budějovice v těchto dnech požehnali jako tři králové také v několika českobudějovických institucích - Krajský úřad Jihočeského kraje, Nemocnice České Budějovice, Budějovický Budvar a Biskupství českobudějovické. Zaměstnancům přinesli boží požehnání a přání štěstí a všeho dobrého do nového roku.

Na Krajském úřadě přivítal tři krále 1. náměstek hejtmana František Talíř. „Velmi mě těší, že mohu tradici Tříkrálové sbírky v prostorách krajského úřadu naplno obnovit. Tři králové jsou poslové naděje a tu potřebuje každý z nás. U mě budou mít vždycky dveře otevřené a sám se těším, že budu o víkendu doprovázet skupinku koledníků ve svých rodných Zubčicích,“ uvedl vicehejtman. Požehnání se dostalo nejen zaměstnancům v hlavní budově, ale také v druhé, kde sídlí například odbor sociálních věcí, se kterým diecézní Charita spolupracuje. 

Ve stejný den požahnali Kašpar, Melichar a Baltazar také ve varně Budějovického Budvaru za přítomnosti vrchního sládka Adama Brože. 

Přesně na svátek Tří králů se konalo požehnání v českobudějovické nemocnici. Diecézní charita České Budějovice spolupracuje s nemocnicí již mnoho let. „Děkujeme za požehnání našemu domu, naší nemocnici, a přání ochrany, zdraví a štěstí pro pacienty i zaměstnance,“ uvedl s vděčností Michal Šnorek, generální ředitel Nemocnice České Budějovice.

Poslední zastávkou tří králů bylo Biskupství českobudějovické, kde požehnali a popřáli vše dobré do nového roku jednotlivým pracovníkům. „Chtěl bych poděkovat všem dárcům za to, že přispívají na Tříkrálovou sbírku a za jejich podporu,“ uzavírá ředitel diecézní Charity Jiří Kohout.

  • Na Krajském úřadě, v Budějovickém Budvaru a na českobudějovickém Biskupství jsou na recepcích statické kasičky, do kterých je možné přispět až do 16. ledna. V nemocnici bude možné znovu přispět do statické kasičky v úterý 11. ledna v dopoledních hodinách.
  • Více o statických kasičkách a jejich rozmístění naleznete zde.

Tři králové požehnali v Nemocnici České Budějovice zaměstnancům i pacientům.Částečně čerpáno z tiskové zprávy Krajského úřadu JIhočeského kraje

Alena Fremrová

PR pracovnice (vztahy s veřejností)
Tel.: 732 483 213 E-mail: WerxRW-j0fEy.Z4WH_prT02938Es-Z29g