Žehnání koledníků Tříkrálové sbírky 2022 Zobrazit fotogalerii

Žehnání koledníků Tříkrálové sbírky 2022

Tříkrálová sbírka probíhá v českobudějovické diecézi již po dvaadvacáté. V loňském roce, kdy koledníčci nemohli vyrazit do ulic, se podařilo vybrat na jihu České republiky dohromady přes 3,7 milionu Kč. Výtěžek ze sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a jinak sociálně potřebným lidem, a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá.

Tříkrálová sbírka napomáhá rozvoji charitních služeb a jejich prostřednictvím i tisícům klientů. „Pevně věříme, že tento ročník bude opět probíhat tradičním způsobem. Koledníčci by tak po roce navštívili domácnosti osobně a přinesli by požehnání a radost. Připraveny jsou také dárcovské SMS a online koleda, kam bude možné přispívat v průběhu celého roku. Přispět na sbírku bude možné také pomocí tzv. statických kasiček. V Českých Budějovicích to bude například na Magistrátu města, na Krajském úřadě, v nemocnici, v Budějovickém Budvaru a na dalších místech“ upřesňuje ředitel diecézní Charity.

Tradiční žehnání koledníčků a svěcení kříd nebylo v Českých Budějovicích ponecháno náhodě. „Vzhledem k tomu, že nevíme, jak se epidemiologická situace bude dále vyvíjet, rozhodli jsme se žehnání uspořádat o něco dříve, než bývá zvykem. Koledníčkům tak slavnostně požehnal biskup Vlastimil Kročil v katedrále sv. Mikuláše již 14. prosince za účasti pěveckého sboru místního Biskupského gymnázia.“ uzavírá ředitel Jiří Kohout. 


Reportáž z žehnání koledníků a svěcení kříd v českobudějovické katedrále sv. Mikuláše.

Alena Fremrová

PR pracovnice (vztahy s veřejností)
Tel.: 732 483 213 E-mail: WerxRW-j0fEy.Z4WH_prT02938Es-Z29g