Strom přání a Krabice od bot rozzářili nejen dětské oči Zobrazit fotogalerii
22. prosince 2020 Z našich služeb a projektů

Strom přání a Krabice od bot rozzářili nejen dětské oči

Díky projektům Strom přání od České spořitelny a Krabice od bot ve spolupráci se spolkem Duháček Lišov, z.s. jsme mohli dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí i dalším potřebným udělat krásnější Vánoce. 

V letošním roce Ježíšek zavítal do téměř šedesátky poboček České spořitelny, nevyjímaje té českobudějovické U Černé věže. Česká spořitelna si v jihočeské metropoli vybrala právě českobudějovické diecézní Charitu, se kterou dlouhodobě spolupracuje například při Tříkrálové sbírce.
Na vánočním stromku na pobočce v Českých Budějovicích se tak počátkem prosince objevilo 20 dětských tipů na dárky, které by udělaly radost konkrétním dětem se sociálně znevýhodněných rodin, s nimiž pracuje Diecézní charita České Budějovice prostřednictvím svých sociálních služeb a projektů (zejména Poradna Eva pro ženy a dívky v nouzi a Komunitní práce Novohradská). Zaměstnanci České spořitelny a klienti, kteří navštívili pobočku, si mohli vybrat přání, které následně splní.

Spořitelna se současně rozhodla vyhlásit také věcnou sbírku ve prospěch dalších klientů sociálních služeb diecézní CharityObčanské poradny Tábor, terénního programu pro osoby bez domova v Táboře nebo pro obyvatele chráněného bydlení Dům sv. Františka ve Veselí nad Lužnicí.

Dárci byli více než štědří – 15. prosince dorazila na Středisko Diecézní charity České Budějovice hromada krásně zabalených dárků i mnoho praktických věcí, které dále poslouží znevýhodněným rodinám, zdravotně postiženým nebo lidem bez domova.

„Oslovila nás také paní ze spolku Duháček Lišov, z.s., že budou mít v Lišově sběrné místo v rámci projektu Krabice od bot a zda bychom neměli klienty, kterým by dárky udělaly radost. Pro dárky jsme hned měli uplatnění a putovaly těsně před Vánocemi dětem klientek z Poradny Eva, rodinám, se kterými spolupracujeme v rámci terénního programu nebo dětem z Komunitní práce Novohradská," zmiňuje sociální pracovnice Zuzana Řimnáčová.

Všem Ježíškům, kteří v letošním roce pomohli vykouzlit úsměv na tvářích dětí a ostatních potřebných, moc děkujeme!