Diecézní charita České Budějovice otevře oslavy ke 30. výročí 30kilometrovou poutí Zobrazit fotogalerii
6. října 2021 Tiskové zprávy

Diecézní charita České Budějovice otevře oslavy ke 30. výročí 30kilometrovou poutí

Diecézní charita České Budějovice symbolicky otevře oslavy ke 30 letům od svého vzniku v rámci Diecézní pouti 2021, a to 30 km nočním pochodem. V noci z 8. na 9. října se příznivci Charity mohou připojit k pěšímu putování z Českého Krumlova do Českých Budějovic. Trasa čítá symbolických 30 kilometrů – každý kilometr tak vyjadřuje jeden rok fungování diecézní Charity.

Diecézní charita České Budějovice si 1. prosince letošního roku připomene 30 let od svého vzniku. Již tři desítky tak v duchu svého poslání pomáhá těm nejzranitelnějším, kteří by jinak zůstali bez pomoci. Jedná se současně o výročí všech Charit, které působí na území českobudějovické diecéze – tedy od Sušice po Pelhřimov.

 

První akcí k výročí 30 let Diecézní charity České Budějovice bude noční pochod 30 km pro Charitu.

„V pátek 8. října 2021 se krátce před půlnocí sejdeme na vlakovém nádraží v Českém Krumlově a odtud v 00.00 hodin vycházíme s cílem dorazit v dopoledních hodinách do Českých Budějovic. Trasa čítá 30 kilometrů – každý kilometr tak symbolicky vyjadřuje jeden rok fungování naší diecézní Charity. Tento pochod je poutí a modlitbou za Diecézní charitu. Naši charitní pouť zakončíme mší svatou s diecézním biskupem 
Mons. Vlastimilem Kročilem v klášterním kostele Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí, která proběhne v sobotu 9. října 2021 od 10.30 hodin v rámci Diecézní poutě 2021," informuje ředitel Diecézní charity České Budějovice Jiří Kohout.

 

Na Středisku diecézní Charity (Kanovnická 18) bude pro účastníky nočního pochodu připraveno zázemí s občerstvením v podobě teplé polévky, slaného i sladkého pečiva, kávy, čaje a dalších domácích dobrot.

 

„Rád bych pozval všechny kolegyně a kolegy, dobrovolníky a příznivce Charity na tuto trochu netradiční akci. Pokud máte jen trochu chuť, připojte se k nám třeba i s rodinnými příslušníky a přáteli," zve ředitel Jiří Kohout.

podrobnější informace k akci              mapa trasy              plakát ke stažení

Mgr. Martina Nováková

PR pracovnice (vztahy s veřejností)
Tel.: 732 483 213 E-mail: 88EDZ.549hIk1~l7VX~nT678T-uk87j7T-M