Pomoc migrantům na bělorusko-polských hranicích
4. prosince 2021 Tiskové zprávy

Pomoc migrantům na bělorusko-polských hranicích

Ředitel Charity Bělorusko a Charity Vitebsk P. Andrej Aniskievič navštívil tento týden Prahu. Setkal se zde s P. Stanislavem Přibylem, generálním sekretářem ČBK, a Jaroslavem Němecem, ředitelem Arcidiecézní charity Praha, které informoval o tamní situaci a požádal je o pomoc při řešení naléhavé situace. 

Na setkání, které proběhlo tento týden v Praze, informoval ředitel Charity Bělorusko a Charity Vitebsk P. Andrej Aniskievič o tamní situaci: „Největší tlak je na polských hranicích v Diecézi Grodno, ale nyní se také zvětšuje problém na hranicích s Litvou. Dalších 10 až 15 tisíc osob je v okolí Minsku. Snažíme se pomáhat. Zajišťujeme lidem jídlo. Problém je s kulturou a mentalitou. Jídlo darované matce s dítětem často žena předá manželovi a dítě zůstává hladové.“

Zástupce běloruské národní Charity zároveň požádal českou stranu o pomoc při řešení naléhavé situace v Bělorusku. Společně s vedením České biskupské konference se pak zástupci Charit dohodli na dalších krocích pomoci. Arcidiecézní charita Praha proto vyhlašuje sbírku na pomoc uprchlíkům na bělorusko-polských hranicích a na dalších místech Běloruska. 

Sbírku je možné podpořit darem na speciální sbírkové konto

749994/5500


variabilní symbol 20 501

 

Zdroj: Z tiskové zprávy Arcidiecézní charity Praha