V Táboře pomáhala s Tříkrálovou sbírkou pohlednice

V Táboře pomáhala s Tříkrálovou sbírkou pohlednice

Pro někoho je to záblesk „starého světa“, ve kterém vyrůstal, pro jiné inovace. Táborská Charita na začátku letošního roku připravila pro bezmála 19 tisíc domácností na Táborsku originální pohlednice s tříkrálovým požehnáním. 

Táborská Charita tak zareagovala na ztížené poměry, ve kterých se sbírka kvůli koronaviru ocitla, a doplnila tak moderní způsoby, kterými se Charitě dařilo peníze shromažďovat navzdory pandemii. Na distribuci celkem 18 700 kusů pohlednic se podílela Česká pošta. V poštovních schránkách mohli tříkrálové pohlednice najít obyvatelé Tábora, Chýnova, Sezimova Ústí, Plané nad Lužnicí, Jistebnice, Drhovic a okolních obcí.

Požehnání i QR kód

FCH Tábor - TKS pohlednice„Protože králové za lidmi nemohli a my jsme chtěli, aby alespoň o symbolické tříkrálové požehnání nepřišli, rozhodli jsme se je předat v podobě pohlednice. Nechali jsme ji rozeslat do domácností po celém Táboře a blízkém okolí. Společně s tradičním tříkrálovým požehnáním K † M † B jsme připojili informace, jakým způsobem je možné do sbírky přispět. Nechyběl ani platební QR kód,“ doplňuje táborská koordinátorka Tříkrálové sbírky Adéla Novotná. Domácnosti tak do vlastních rukou obdržely tradiční požehnání v nápadité podobě a zároveň věděly, jak mohou přispět do sbírky, i když pravděpodobně kvůli epidemickým opatřením u nich žádní koledníci nezazvoní, ani je nepotkají v ulicích.

A nápad měl u táborských úspěch – i díky pohlednici sesbírali v rámci online koledy bezmála 45 tisíc korun. „Mohli jsme tak například zakoupit jedné mamince samoživitelce nový sporák, aby svému synovi mohla bez starostí uvařit, a také
jsme této rodině zajistili repasovaný počítač, bez kterého se děti dnes už při výuce neobejdou,“ upřesňuje ředitel táborské Charity Miroslav Petrášek.

(Článek jsme připravili pro přílohu Caritas (strana 15), která vyšla v Katolickém týdeníku 38/2021)