Podpora dětí z Ukrajiny na jihu Čech
18. května 2022 Podporují nás

Podpora dětí z Ukrajiny na jihu Čech

Projekt Společně pro Ukrajinu - pomoc dětem uprchlíků na jihu Čech pomůže dětem do 18 let, které sem z Ukrajiny utekly před válkou. Cílem projektu je podpořit ukrajinskou mládež v integraci, poskytnutí vzdělávacích a volnočasových aktivit a poskytnutí materiální pomoci. 

Diecézní charita České Budějovice bude v rámci projektu realizovat letní intenzivní kurz českého jazyka a několik jednodenních výletů po jižních Čechách. Ukrajinské děti podpoří také materiální pomocí. Jedná se o potravinové a hygienické balíčky a vybavení do školy. 

  • Letní intenzivní kurz českého jazyka: kurzy usnadní dětem integraci v českém prostředí a pomohou je připravit se na nástup do školy od září 2022. Kurzy zajistí Poradna pro cizince a migranty. V rámci kurzu budou pro děti zajišteny také vyukové materiály. Poskytnutí vzdělávacích materiálů pomůže rodinám, resp. dětem ulevit jejich omezenému rodinnému rozpočtu.
  • Jednodenní výlety po jižních Čechách: výlety jsou určeny pro děti z rodin ukrajinských uprchlíků. Účast dětí na výletech přispěje k jejich integraci v českém prostředí. Vyzkouší si cestování MHD po jihu Čech, poznají zajímavá místa v jižních Čechách, což jim pomůže s orientací v prostoru a seznámí se s regionem jižních Čech. Zároveň si budou komunikací s českým dobrovolníkem zlepšovat jazyk a budou mít smysluplnou náplň volného času, která může působit i terapeuticky (budou mít nové zážitky, přijdou na jiné myšlenky).
  • Materiální pomoc: potravinové a hygienické balíčky a vybavení dětí do školy bude poskytnuto těm rodinám, resp. dětem, které jsou po příchodu na jih Čech ve finanční tísni. Zjednoduší se jim tak alespoň zčásti situace, která je pro mnohé velmi náročná.

 

Projekt je podpořen z veřejné sbírky Pomozte dětem z Ukrajiny realizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti. 

Pomozte dětem          Nadace rozvoje občanské společnosti

 

trojlogo_obdelnik_barva