Ochranné prostředky od Výboru dobré vůle
28. března 2022 Podporují nás

Ochranné prostředky od Výboru dobré vůle

Díky podpoře z Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové mají v Domě sv. Františka ve Veselí nad Lužnicí dostatek respirátorů, desinfekce a testů na onemocnění covid-19. 

Začátkem roku opět podpořil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové Diecézní charitu České Budějovice. Tentokrát se jednalo o zajištění ochranných prostředků do Domu sv. Františka ve Veselí nad Lužnicí, který je chráněným bydlením pro osoby se zdravotním postižením nad 30 let. „Díky podpoře z VDV máme opět dostatek respirátorů, desinfekce na ruce i samotestů. Potřeby vydávají asistentky, za kterými si klienti pravidelně chodí,“ upřesňuje Klára Vachová, sociální pracovnice Domu. 

Novinkou byly samotesty na onemocnění covid-19, které jsou pouze ze slin. „Jsme rádi, že právě takové testy máme. Tato bezbolestná a neinvazivní metoda našim klientům velmi vyhovuje. Je to jednoduché a klienti se tak mohou otestovat i sami,“ říká vedoucí Domu sv. Františka Petra Brychtová.  

                      20220202_162223                20220202_162046

Podpořeno z programu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

VDV_logo_2014


Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové založila paní Olga, první manželka prezidenta České republiky (1933 – 1996), počátkem roku 1990 v tradici Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných a Charty 77. Posláním Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové je pomáhat lidem, kteří se pro svůj nepříznivý zdravotní a sociální stav těžko včleňují do společnosti a nemohou se bez pomoci druhých sami o sebe postarat. Svým působením se nadace snaží o rozvoj duchovních hodnot, vzdělání, ochranu lidských práv a všeobecně uznávaných humanitárních hodnot.

Dům sv. Františka – chráněné bydlení ve Veselí nad Lužnicí je jedním z projektů Diecézní charity České Budějovice, jejímž zřizovatelem je Biskupství českobudějovické. Dům je celoročním chráněným bydlením pro osoby se zdravotním postižením nad 30 let, které mají sníženou soběstačnost z důvodu tělesného, mentálního nebo kombinovaného postižení, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné osoby například s domácností, hygienou, zajištěním stravy a udržením sociálních kontaktů.