Charita dává naději jednotlivcům i rodinám zasaženým koronakrizí
18. června 2020 Mimořádné události

Charita dává naději jednotlivcům i rodinám zasaženým koronakrizí

Díky Sbírce pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci! vyhlášené na konci letošního března Charitou Česká republika mohla Diecézní charitě České Budějovice rozdělit už více než 140 tisíc korun mezi jednotlivce i rodiny zasažené koronakrizí. O peněžitou pomoc v českobudějovické diecézi žádaly zatím převážně matky samoživitelky a rodiny, jež neměly před koronankrizí dostatečný finanční polštář. O pomoc budou moci lidé, kteří kvůli pandemii onemocnění covid-19 přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb, žádat v Charitách i nadále.

„Ze Sbírky pro Česko jsme mezi potřebné rozdělili již více než 140 tisíc Kč. Podpořili jsme zatím celkem 9 žadatelů z různých částí českobudějovické diecéze (Pelhřimovsko, Prachaticko, Českobudějovicko). Všechny podpořené spojuje to, že neměli nashromážděné dostatečné úspory a nebyli tak připraveni na omezený přísun financí. Nejčastěji se jedná o maminky samoživitelky, kterým jsme pomohli uhradit nájem, energie i další potřebné výdaje, na něž jim nezbyly peníze z důvodu výpadku příjmu v souvislosti s vládními opatřeními proti šíření onemocnění covid-19 ," popisuje Lucie Klimešová z českobudějovické diecézní Charity.

O tom, aby se peníze dostaly skutečně k těm nejpotřebnějším, rozhoduje na jihu Čech odborná komise Diecézní charity České Budějovice složená ze zkušených charitních sociálních pracovníků. Tato komise každý čtvrtek všechny přijaté žádosti podrobně projednává a individuálně posuzuje.

Jak a kde mohou lidé o pomoc zažádat?

Současní klienti charitních služeb po celé českobudějovické diecézi se mohou obrátit na svého sociálního pracovníka v jakékoli Charitě. Ostatní zájemci o pomoc mohou kontaktovat pověřeného pracovníka diecézní Charity, kde dostanou kontakt na pracovníka sociální služby v blízkosti jejich bydliště.

Kontaktní osoba pro žádosti o pomoc

Mgr. Lucie Klimešová
tel.: 731 402 803
e-mail: lucie.klimesova@dchcb.charita.cz
pondělí – pátek 8:00 –15:00

„S žadatelem sociální pracovník charitní služby detailně probere jeho situaci. Pokud pracovník zjistí, že žadatel už využil veškerou dostupnou pomoc, může se zájemcem vyplnit žádost o přidělení finanční pomoci ze Sbírky pro Česko. Všechny žádosti z diecéze posuzuje odborná komise, jejímiž členy jsou zástupci lokálních Charit v českobudějovické diecézi,“ informuje metodička diecézní Charity Eva Předotová.

Žádosti o finanční pomoc od lidí zasažených koronakrizí přijímá Charita i nadále. Opětovně mohou zažádat i ti, kteří už byli jednou ze sbírky podpořeni.

Příběhy pomoci z českobudějovické diecéze

Sbírka pro Česko_Jakub Žák_Pelhřimov

Kluci paní Milady mají kde dělat domácí úkoly

Rodina paní Milady se před časem rozpadla. Ona teď s dětmi bydlí na ubytovně. Pracuje na poloviční úvazek jako uklízečka v nemocnici, ale od poloviny března musela zůstat s dětmi doma – a do práce nebude moci až do konce června, protože speciální škola, kterou kluci navštěvují, už v tomto školním roce neotevře. Právě tohle přivedlo Miladu do zoufalé finanční situace...

Více

Paní Kamila dostala šanci na nový život

Šance na nový život paní Kamily

„Já už prostě takhle dál žít nemůžu – a nechci!“ řekla paní Kamila koncem ledna kamarádce, protože neměla sílu dál snášet domácí násilí. Vyhledala Intervenční centrum a postupně se připravovala na to, že z domova v březnu odejde, jenže z invalidního důchodu by vlastní bydlení těžko zaplatila a kvůli zdravotnímu stavu nemůže chodit do práce. Do všeho navíc zasáhla koronakrize...

Více

 

Mgr. Martina Nováková

PR pracovník (vztahy s veřejností)
Tel.: 732 483 213 E-mail: 88EDZ.549hIk1~l7VX~nT678T-uk87j7T-M