V Dobrovolnickém centru mají nový nábytek
22. prosince 2021 Z našich služeb a projektů

V Dobrovolnickém centru mají nový nábytek

Dobrovolnické centrum provozuje Diecézní charita České Budějovice více než 15 let. Od svého počátku se Dobrovolnické centrum zaměřuje na práci s dobrovolníky, kteří pomáhají znevýhodněným skupinám obyvatel – seniorům, dětem ze sociálně slabých rodin, zdravotně postiženým či lidem bez domova.

klubovna 3Díky podpoře z Nadace ČEZ se mohl pořídit nový nábytek do klubovny v prostorech Dobrovolnického centra. „Klubovna slouží jako zázemí pro dobrovolnické činnosti, například doučování nebo různé aktivity pro děti. Místo nebude jen zázemím pro děti, ale také pro naše dlouhodobé dobrovolníky. V klubovně se mohou připravovat na různé akce, které pořádají, jako jsou výlety nebo tábory pro děti,“ upřesňuje projektová manažerka Lucie Klimešová.


klubovnaVznikl útulný prostor nejen pro děti, ale i pro samotné dobrovolníky. „Zároveň nám nový nábytek pomůže k udržování pořádku v klubovně. Skříňky využijeme pro umístění výtvarných potřeb a na poličkách je dostatek místa pro výrobky. Děkujeme Nadaci ČEZ, která podpořila realizaci projektu, díky kterému jsme si konečně mohli pořídit nový nábytek,“ raduje se koordinátorka dobrovolníků Barbora Fišerová Pegleyová. 

 


Realizaci projektu podpořila Nadace ČEZ.
NadaceCEZ_400x300_RGB_svetlePozadi_transparentni