Prodej pomlázek podpoří řešení mimořádných událostí

Prodej pomlázek podpoří řešení mimořádných událostí

V období Velikonoc se uskutečnila akce s názvem Pomlázky pro Charitu, díky které bude podpořeno řešení mimořádných situací v českobudějovické diecézi.

Dohromady 500 pomlázek upletli šikovní dobrovolníci ze Žimutic, Lomnice nad Lužnicí a Třeboně a za dobrovolný příspěvek se pak prodávali v Českých Budějovicích a Týně nad Vltavou.

V Českých Budějovicích bylo možné pomlázky zakoupit v Zahradnickém centru Ferenčík, květinářství Eufloria či na Krajském úřadě Jihočeského kraje. Do akce se zapojil také Budějovický Budvar, který pomlázky nabízel svým zaměstnancům.

Děkujeme všem, kteří si pomlázky zakoupili. Podařilo se vybrat krásných 41.712 Kč. Výtěžek z této akce bude využit prostřednictvím Diecézní Charity České Budějovice na řešení živelných pohrom, katastrof a havárií či jiných mimořádných událostí. Výtěžek z Týna nad Vltavou bude skrze Charitu Česká republika použit na pomoc lidem přímo na Ukrajině i uprchlíkům v České republice.

Jak pomáhá Charita při mimořádných událostech? 

Diecézní Charita se podílela v roce 2019 na pomoci při výbuchu bytového domu v Lenoře. V loňském roce jse také zapojila do celocharitní pomoci při tornádu na jižní Moravě.
Finanční pomoc při mimořádných událostech rozděluje Charita individuálně, a to na základě sociálního šetření.

 

20220403_123456          20220411_160308       20220405_174329(0)