Postýlka pro malou Anežku

Postýlka pro malou Anežku

Diecézní charita České Budějovice obdržela na konci loňského roku od Charity Česká republika finanční prostředky z veřejné sbírky v rámci speciálního Adventního koncertu. Ten pořádala Česká televize na podporu samoživitelů a samoživitelek. Celkem pomohla diecézní Charita 12 samoživitelkám v českobudějovické diecézi. Přispěla například na doplacení nájemného, aby nevznikaly větší dluhy, které by vedly k exekucím, nákup potravin, nábytku a dalších nezbytných věcí.

Sociální pracovnice z celé českobudějovické diecéze vybraly několik osob z okruhu svých stávajících klientů, kteří splňují podmínky čerpání podpory. Pracovnice poté provedly sociální šetření a společně s klienty vyplnili formulář na přidělení finanční pomoci. Závěrečné rozhodnutí vydala až hodnotící komise, složená opět ze sociálních pracovníků, která jednotlivé žádosti posuzovala.

Jednou z podpořených samoživitelek byla také Klára. Ta žije se svým synem Filipem a za nedlouho mezi sebe přivítají malou Anežku. Partner Kláru na začátku druhého těhotenství opustil a ona tak zůstala se synem v pronajatém bytě sama. Byt je ale ve špatném stavu. Zatéká do něj, je vlhký, a dokonce se na některých místech objevuje i plíseň. Vše je již v řešení s majitelem bytu, který přislíbil, že závadu odstraní. Klára si i přesto raději zažádala o městský byt. Bohužel marně. V současné době na něj nemá nárok, nesplňuje totiž podmínky pro přidělení.

Nyní je Klára v tíživé situaci. Už od listopadu loňského roku je nezaměstnaná, nemá tudíž žádný příjem a bylo jí diagnostikováno rizikové těhotenství. Pobírá alespoň příspěvek na bydlení a hmotnou nouzi. Na vyplacení podpory v nezaměstnanosti zatím čeká. Dříve totiž pracovala v zahraničí a stále se čeká na doručení potřebných dokumentů.  

Charita pomohla Kláře s nákupem dětské postýlky pro Anežku. Zajistila také velkou šatní skříň, do které si budou moci uložit věci všichni tři.