Děti z Novohradské zahájily  "svoji" výstavu ve Velešíně Zobrazit fotogalerii

Děti z Novohradské zahájily "svoji" výstavu ve Velešíně

V pátek 6. srpna se děti z vyloučené lokality Novohradská v Českých Budějovicích vydaly na výlet vlakem do Velešína, kde je krom zábavy čekala příjemná povinnost – zahájení výstavy s názvem „Jak se žije v sociálně vyloučené lokalitě". Fotografie ze života členů místní komunity vznikaly právě v jim blízkém prostředí.

„V Kulturním a informačním centru města Velešín jsme přestřihli pomyslnou startovací pásku naší výstavy. Bohužel v ten moment nešla elektřina, nicméně jsme si stihli udělat společnou aktuální fotku. Poté jsme zavítali do místního domu, kde byla výstava obrazů naivních malířů Šítalových. Paní průvodkyně nás také vzala do místní lazebny," doplňuje komunitní pracovnice Zuzana Fraňková.

Program ve Velešíně doplnily zábavné hry a aktivity připravené Vaškem a Vítem, koordinátory projektu Young Caritas.

Na závěr výletu nesměla chybět doslova sladká tečka v podobě návštěvy místní cukrárny.


Výstava s názvem Jak se žije v sociálně vyloučené lokalitě mapuje životy lidí, kteří bydlí ve vyloučené lokalitě Novohradská v Českých Budějovicích, kde od října 2013 Diecézní charita České Budějovice realizuje projekt Komunitní práce Novohradská. Autory fotografií jsou komunitní pracovníci, kteří v místě působí. Putovní výstavu můžete shlédnout v Kulturním a informačním centru ve Velešíně do 27. 8. 2021.


Projekt Komunitní práce Novohradská 2021 je realizován díky finanční podpoře Úřadu vlády České republiky,
Jihočeského kraje a Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Úřad vlády ČRjihocesky-kraj-logoVDV_logo_2014