Začíná Sbírka potravin - na jaře lidé do naší diecéze darovali přes 6 tun potravin
11. listopadu 2022 Z Charity

Začíná Sbírka potravin - na jaře lidé do naší diecéze darovali přes 6 tun potravin

V sobotu 12. listopadu se mohou lidé na jihu Čech zapojit do podzimní Sbírky potravin, jedné z největších charitativních akcí v zemi. Darováním základních trvanlivých potravin a také drogistického zboží či dětské výživy tak podpoří samoživitele, rodiny i jednotlivce v nouzi nebo například lidi bez domova.

Dobrovolníci v zelených zástěrách s logem potravinové sbírky. V sobotu je budete moci potkat na mnoha místech v Česku. Budou stát u pokladen a pokud jim darujete jakékoli množství trvanlivých potravin, nebo hygienických potřeb, s úsměvem Vám poděkují.

„Největší odběr potravin máme aktuálně v Terénním programu v Českých Budějovicích, kde pomáháme lidem bez domova, naši pomoc ale velmi využívají i rodiče s malými dětmi, kteří se dostanou do hmotné nouze a podporujeme i řadu seniorů ,“ říká ředitel českobudějovické Charity František Nestával. Tamní Charita bude letos vybírat potraviny na dvou místech – v nákupním centru Mercury a také v IGY.

Do sbírky se pravidelně zapojuje většina Charit - mimořádně štědří byli na jaře zákazníci na Pelhřimovsku. Tamní organizaci darovali přes 1,6 tuny potravin a dalšího zboží. „Vše, co putuje k nám, zůstane v regionu a v následujících měsících pomůže lidem v hmotné nouzi překlenout nejtěžší období a nezabřednout do ještě větších problémů,“ líčí vedoucí pelhřimovské Charitní záchranné sítě Jana Žižková. Letošní rok byl ale kvůli přílivu ukrajinských uprchlíků výjimečně náročný. Zásoby potravin jim i přes tak velké množství došly už v létě a zbytek sezony musela vykrývat Potravinová banka nebo nahodilé sbírky.

Pokud se rozhodnete přispět svým nákupem, stačí se v sobotu 12. listopadu od 8 do 18 hodin vydat do nejbližšího obchodu, který je do sbírky zapojený a který lze dohledat podle PSČ na interaktivní mapě na stránkách www.sbirkapotravin.cz/kde-nakoupit. Ještě pohodlněji lze sbírku podpořit online nákupem na Košík.cz, Rohlík.cz a iTesco. Nejvíce pomůžete nákupem trvanlivých potravin a drogerie, po kterých je v potravinových bankách stále velká poptávka: jejich konkrétní výčet naleznete v seznamu potravin, které nejvíce pomáhají.

Celkem se v jarním kole sbírky v českobudějovické diecézi vybralo přes 6 tun potravin, za což dárcům za naše klienty z celého srdce děkujeme. V celém Česku se pro všechny zapojené neziskové organizace podařilo vybrat 388 tun potravin a 43 tun základní drogerie a hygienických potřeb.

Veronika Kabátová

tisková mluvčí, public relations
Tel.: 703 401 260 E-mail: 8.qsRYUSZ-umSW7%WkvDRW7r