Sociální pracovnice vltavotýnské Charity Jitka Moravčíková získala od ministra Cenu Gratias Zobrazit fotogalerii
4. května 2023 Z Charity

Sociální pracovnice vltavotýnské Charity Jitka Moravčíková získala od ministra Cenu Gratias

Sociální pracovnice vltavotýnské Charity Jitka Moravčíková si v úterý převzala od minstra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky Cenu Gratias v kategorii sociální poradenství. Skleněnou plaketu uděluje ministerstvo od roku 2017 jako poděkování vybraným sociálním pracovníkům za jejich každodenní a kvalitně odváděnou, vysoce odbornou a náročnou práci. 

„Práce sociálního pracovníka je nesmírně složitá a je mi naprosto jasné, že bez obrovského nadšení a odhodlání, by tohle povolání dělat nešlo. Velmi si vážím všech lidí, kteří do své práce vkládají kus sebe a jsem moc rád, že jsem se s nimi mohl dnes potkat a předat jim cenu Gratias za rok 2023. Sociální pracovníky vnímám jako zatím stále nedoceněné hrdiny všedních dní,“ uvedl při předávání cen v pražském Klementinu ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

Na občanskou poradnu se obracejí lidé bez omezení věku, kteří se ocitli v těžké životní situaci a neví si rady se svými problémy. Jitka Moravčíková si nejvíce cení toho, když si získá důvěru klienta a snaží se ho maximálně podporovat všemi možnými způsoby. „Má stále smysl bojovat o zlepšení sociálního systému a změny zákonů, které zabrání tomu, aby bylo legálně možné zneužívat, zastrašovat a okrádat ty nejzranitelnější členy v naší společnosti. Nedejme se ničím odradit, a to i přesto, že to jde pomalu a ztuha,“ dodává.

„Chtěl bych paní Moravčíkové srdečně poblahopřát a také poděkovat. Velmi se zasloužila se o rozvoj Občanské poradny v Týně nad Vltavou a také ve Vodňanech. Vážím si jejího obrovského pracovního nasazení a obdivuji, s jakým zápalem řeší každý klientský případ. Nespravedlnost či bezpráví ji motivují k intenzivnější práci a snaze člověku pomoci,“ pogratuloval jí ředitel Diecézní charity České Budějovice Jiří Kohout.

Jitka MoravčíkováJitka Moravčíková vystudovala bakalářský obor Sociální a charitativní práce na Teologické fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích, a dále studovala na stejné fakultě magisterský obor Etika v sociální práci. Do oblasti sociální práce vstoupila v roce 2003 jako dobrovolnice Farní charity Týn nad Vltavou – koordinátorka Mateřského centra Sluníčko, dále od roku 2010 působila jako sociální pracovnice charitní pečovatelské služby. Od roku 2011 působí jako sociální pracovnice občanské poradny Charity Týn nad Vltavou.

 

S využitím Tiskové zprávy Ministerstva práce a sociálních věcí zpracovala Veronika Kabátová

Veronika Kabátová

tisková mluvčí, public relations
Tel.: 703 401 260 E-mail: 8.qsRYUSZ-umSW7%WkvDRW7r