Náš dobrovolník Vladislav Štrejn byl hostem Českého rozhlasu České Budějovice Zobrazit fotogalerii
18. listopadu 2022 Z Charity

Náš dobrovolník Vladislav Štrejn byl hostem Českého rozhlasu České Budějovice

Dlouholetý člen Dobrovolnického centra Diecézní charity České Budějovice Vladislav Štrejn je jedním z devíti lidí, kteří získali Cenu Charity za rok 2022. Převzal ji v katedrále svatého Víta na Pražském hradě, což vnímá velice symbolicky. „To místo mě moc potěšilo. Řekl jsem si: Ano, budeš v katedrále, která je ověnčená českou historií, je to symbol české státnosti. Tenhle pocit ve mně silně zazněl,“ říká. Nejen o dobrovolnictví si povídal s moderátorkou Českého rozhlasu - poslechněte si tento krásný rozhovor.

Vladislav Štrejn patří do skupiny Paleta života, která se zaměřuje na docházení za seniory. „Já sám osobně jsem od seniorů čerpal hodně moudrosti, když vzpomínali na svůj život, na mládí, jaké to bývalo. Bylo to velice obohacující,“ říká.

K některým seniorům si vytvořil silný vztah. Dokonce navázal životní přátelství. „Byl to pán, ke kterému jsem chodil naposledy. Měl určitou zdravotní indispozici, ale byl velice otevřený, upřímný, přátelský a spontánní. Letos v lednu ve svých 84 letech zemřel a mě to úplně vykolejilo. Byla to tak silná věc, že jsem dobrovolnictví, zatím, přerušil,“ prozrazuje.

Celý rozhovor si můžete poslechnout zde.

Převzato z ČRo ČB, autorka článku Hana Šoberová, foto Judita Šímová

Veronika Kabátová

tisková mluvčí, public relations
Tel.: 703 401 260 E-mail: 8.qsRYUSZ-umSW7%WkvDRW7r