Lidé darovali v podzimní Sbírce potravin neuvěřitelných 13 338 kg zboží. Zobrazit fotogalerii
16. listopadu 2022 Z Charity

Lidé darovali v podzimní Sbírce potravin neuvěřitelných 13 338 kg zboží.

V podzimním kole celonárodní Sbírky potravin darovali lidé Charitám v naší Diecézi přes 13 tun potravin a zboží. Je to dvojnásobné množství oproti jarnímu kolu. Za Vaše štědré dary mockrát děkujeme. Největší množství se podařilo vybrat v Pelhřimově. 

Charity napříč českobudějovickou diecézí se zapojily do celonárodní sbírky. A už od rána byli překvapeni množstvím potravin, které jim lidé přinášeli. Nejštědřejší byli dárci na Pelhřimovsku. Tam vybrali přes 2 tuny potravin a drogistického zboží. Vše putuje do skladu Charitní záchranné sítě, odkud se pomoc lidem vydává. „Dříve nám zásoby ze Sbírky potravin vydržely téměř do jejího dalšího kola, tedy zhruba půl roku. Letos byl výdej v první půlce roku mnohonásobně vyšší a už v létě jsme bojovali s nedostatkem. Nyní už je situace klidnější a vzhledem k rekordnímu množství darovaného zboží bychom do jarní sbírky mohli vydržet,“ doufá zástupkyně vedoucí Charitní záchranné sítě Monika Harudová.

Rekordní byla sbírka i v celonárodním pohledu. Ve více než 1 400 zapojených prodejnách se podařilo vybrat 468 tun potravin a 52 tun základní drogerie a hygienických potřeb, které potravinové banky lidem v nouzi také poskytují. Mezi důležité partnery, kteří se podílejí na distribuci toho, co se v solidární sbírce vybere, patří tradičně právě i Charita Česká republika.