Generální vikář i ředitel českobudějovické charity poděkovali zástupcům Farních charit za jejich práci pro českobudějovickou diecézi Zobrazit fotogalerii
13. října 2022 Z Charity

Generální vikář i ředitel českobudějovické charity poděkovali zástupcům Farních charit za jejich práci pro českobudějovickou diecézi

„Na vaší práci velmi záleží,“ poděkoval ve svém proslovu generální vikář českobudějovické diecéze Mons. David Henzl ředitelům a zástupcům Farních charit. Setkali se, aby společně s otcem biskupem Mons. Vlastimilem Kročilem a vedením Diecézní charity České Budějovice diskutovali chystané organizační změny. Prezident Diecézní charity jim věnoval také mši svatou.

Dobrovolné Farní charity se snaží ve svém okolí nabízet pomoc a podporu lidem, kteří ji potřebují, nebo je odkazují na nejbližší Charity, které se této činnosti věnují profesionálně. Patří jim za to velký dík! „To, že se někdo charitní práci věnuje ve volném čase není v dnešní době úplně obvyklé a samozřejmé, my si toho ale velmi vážíme. Pomáhá nám to dostat se k lidem blíž a podat jim pomocnou ruku, když ji potřebují," doplňuje ředitel Diecézní charity České Budějovice Jiří Kohout. 

DSC_0837

V příštím roce dojde ke zrušení právní subjektivity dobrovolných Charit a organizačně se začlení pod místní profesionální Charity. Stejně tak dojde ke sjednocení jejich názvů. 

Na setkání navazovala mše svatá sloužená prezidentem Diecézní charity Stanislavem Brožkou v kostele Panny Marie Bolestné v Dobré Vodě u Českých Budějovic. Každý měsíc zde otec Stanislav obětuje jednu mši svatou za dvě profesionální Charity. Tentokrát byla sloužena za Charitu Písek a Charitu Tábor a také za všechny dobrovolné Charity.

DSC_0855

Diecézní charita České Budějovice svou činností zajišťuje podporu, koordinaci a servis farním, městským a oblastním Charitám v celé českobudějovické diecézi, která se rozkládá na celém území Jihočeského kraje, části Kraje Vysočina, části Středočeského kraje a části Plzeňského kraje. Prostřednictvím této sítě Charit poskytujeme sociální a zdravotní služby nemocným a potřebným každého věku.