Politika na Talíři s ředitelem Diecézní charity České Budějovice
10. května 2022 Společně pro Ukrajinu

Politika na Talíři s ředitelem Diecézní charity České Budějovice

Jiří Kohout, ředitel Diecézní charity České Budějovice, byl hostem v podcastu Politika na Talíři. Povídání bylo nejen o pomoci, kterou Charita poskytuje uprchlíkům. Dozvíte se také, zda sociální systém nezapomíná na ty, kteří v Česku pomoc potřebují dlouhodobě či jak se do pomoci potřebným zapojit jako dobrovolník. 

Jihočeským Krajským centrem pomoci Ukrajině prošlo už přes 15 000 uprchlíků a velké části z nich se daří postupně integrovat do společnosti - nacházejí důstojné bydlení, učí se česky a nastupují do práce. Své blízké i většinu majetku ale museli nechat doma na Ukrajině, a tady v Česku tak začínají "od nuly". Se zajištěním základních potřeb tisícům z nich pomohla Diecézní charita České Budějovice.
Proudí do Čech stále další uprchlíci, nebo už se situace trochu uklidnila? Je pro Ukrajince v Jihočeském kraji dostatek pracovních míst? Jaké konkrétní formy pomoci jim Diecézní charita poskytuje? Nezapomíná sociální systém kvůli podpoře Ukrajiny na ty, kteří v Česku pomoc potřebují dlouhodobě? Jak se do pomoci potřebným zapojit jako dobrovolník? O tom všem se dozvíte v novém díle podcastu. 

Podcast k dispozici: