V Táboře vzpomenuli lidé v těžké životní situaci na zemřelé kamarády

V Táboře vzpomenuli lidé v těžké životní situaci na zemřelé kamarády

"Sešli jsme zde, abychom vzpomenuli na zemřelé kamarády, kteří už do té pravé vlasti doputovali," řekl v úvodu setkání kněz Jiří Můčka z řeholního společenství Oblátů, který bohoslužbu slova vedl.

Duchovní zastavení, během něhož přítomní zapalovali svíce na znamení toho, že na své zesnulé přátele nezapomněli, se konalo 14. října 2015 v Táboře na Klokotech. Počasí jakoby chtělo vyjádřit smutek nad odchodem lidí bez domova do věčného domova. Ocelové mraky visely nad poutním kostelem a čas od času drobné mrholení potvrzovalo blížící se dušičkový čas.

Přesto slova, která mluvil P. Jiří Můčka, a také mnozí další v průběhu bohoslužby, svědčila o vřelé vzpomínce na ty, kteří už jsou na věčnosti.

"František, Štěpán, Šimon a Josef." Lidé, které na začátku vyjmenovala Jana Benáková Pilzová, vedoucí projektu Terénní programy Tábor. Lidé bez domova, kteří se tohoto setkání nedožili. Zemřeli v období červen - září 2015.

"Pravý domov máme připraven až v nebi. Snad se nikoho nedotknu, když řeknu, že každý člověk na této zemi je bezdomovec, na cestě do pravé vlasti. Sešli jsme se zde, abychom vzpomenuli na zemřelé kamarády, kteří už do té pravé vlasti doputovali. A abychom prosili za mírnou zimu. Abyste nadcházející měsíce dobře zvládli a abychom se mohli zase, až přijde jaro a léto, tady setkat," zaznělo z úst P. Můčky.

Pozvání na horkou polévku a drobné občerstvení k bratrům oblátům přijali mnozí přítomní. Za jednohubky, buchty a další dobroty děkujeme oblátům a věřícím z klokotské farnosti!

Text: Věrka Michalicová