Vyhlašujeme sbírku školních potřeb pro děti ze sociálně slabých rodin

Vyhlašujeme sbírku školních potřeb pro děti ze sociálně slabých rodin

Začátek školního roku je v rodinách s dětmi vždy obdobím zvýšených finančních výdajů. „Ze zkušeností víme, že jsou rodiny, které na školní pomůcky svých dětí nemají dostatek peněz a je pro ně těžké děti do školy vybavit," říká Lucie Kolářová, vedoucí českobudějovické charitní Poradny Eva pro ženy a dívky v nouzi.

Letáček na sbírku školních potřeb

Ve druhé polovině prázdnin organizuje Diecézní charita ČB tradiční sbírku školních potřeb. Cílem je podpořit ty budějovické děti, pro jejichž rodiny představuje školní výbava těžký zásah do peněženky.

"Naši sociální pracovníci se českobudějovickým sociálně slabým rodinám věnují již deset let. Díky tomu dokážeme pomoc nasměrovat tam, kde je jí třeba. V loňském roce jsme ze sbírky školních potřeb podpořili 160 dětí,“uvádí vedoucí charitní Poradny Eva paní Lucie Kolářová.

Sbírka pomáhá především dětem

Smyslem sbírky je usnadnit dětem, jejichž rodiče mají nízké příjmy, start do nového školního roku a pomoci jim s vybavením do školy tak, aby se mezi svými vrstevníky necítily vyřazené.

Co děti potřebují a kam je možné dary přinášet

Nejvíce potřebné jsou penály, sešity, obaly, pera, vodovky, tempery, štětce, tužky, pastelky a fixy, kružítka, kalkulačky a školní tašky.

Máte-li jakékoliv dotazy ke sbírce (co darovat, kdy, kde), jsme Vám k dispozici na následujících kontaktech: 731 402 833 (Lucie Kolářová), 387 203 315, nebo VWPC-bef27bO4Z4UHmBw-~4UH.zkZ-k6Kvm.hcjj-gtjFo.

Dary do sbírky přijímáme denně od 8 do 12 a od 13 do 16 hod. (v pátek jen do 14 hod.) na těchto místech: Poradna Eva, Riegrova 51, Č. Budějovice (přízemí budovy), nebo ředitelství Diecézní charity ČB, Kanovnická 16.

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Text: Věrka Michalicová a Lucie Kolářová 

Kontakt pro média: Mgr. Lucie Kolářová, vedoucí Poradny Eva