Orientální tanečnice podpořily ženy, kterým není do tance

Orientální tanečnice podpořily ženy, kterým není do tance

V sobotu 16. května 2015 se v českobudějovickém studentském universitním divadle SUD konal charitativní taneční večer. Získané peníze pomohou ženám v nouzi. Dárci věnovali přes šest tisíc korun. Ženám, které se dostaly do nepříznivé životní situace, pomáhá Diecézní charita České Budějovice prostřednictvím Poradny Eva.

Hana Khalida Kupková a její taneční skupina Aiwa! tribe má s organizací charitativních tanečních večerů mnoho zkušeností. Každoročně pořádá tzv. charitativní Aiwa! Haflu – večírek, nebo neformální taneční vystoupení na podporu vybrané neziskové organizace. Výtěžek z té letošní činil 6 190 Kč a byl určen pro Poradnu Eva pro ženy a dívky v nouzi, Diecézní charita ČB.

V průběhu večera mohli diváci shlédnout vystoupení jednotlivých tanečnic a tanečníků a celých tanečních skupin, a to nejen z Českých Budějovic. Umělci z celého Česka vystupují na charitativní Aiwa! hafle bez nároku na honorář.  „Z celé akce mám velikou radost, sešla se skvělá společnost tanečníků, aby vybrali peníze pro ty, kterým není v životě zrovna do tance,“ okomentovala kulturní událost hlavní organizátorka Hana Khalida Kupková.

Návštěvníci charitativního večera sledovali barevnou podívanou cizokrajných tanců za zvuků hudby orientu. Iva Štarková, sociální pracovnice Poradny Eva, přiblížila divákům problémy, se kterými se ženy v tísni často obracejí na Charitu. Kromě toho ochutnali hosté pro orient typickou pochoutku baklavu a nápoj karkade.
Mnozí si odnesli krásné, ručně dělané šperky a zápisníčky, které věnovali dárci do dražby na podporu dívek a žen v těžké životní situaci. V dobročinné aukci se dále objevily sada hodinek a per či poukázka na cvičení pilates.
„Všem tanečnicím, tanečníkům, divákům a dárcům děkujeme. Velice si vážíme toho, že spojili své síly na pomoc těm, které to v životě nemají právě jednoduché,“ shodují se Iva Štarková, pracovnice Poradny Eva a Hana Khalida Kupková, hlavní organizátorka charitativního večera.

Text: Iva Štarková