Občanská poradna Tábor

Provozní doba:

 • PO          8:00 – 14:00
 • ÚT              zavřeno
 • ST           8:00 – 14:00
 • ČT           8:00 – 14:00
 • PÁ           8:00 – 12:00    12:30–16:30  

jihocesky kraj-projekty

 

Tento projekt je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.

 

 


Komu je služba určena:

Všem lidem, kteří si nevědí rady, stojí před těžkým rozhodnutím a nejsou si jisti správností svého rozhodnutí, potřebují informace, či rady.


Poslání

Nabízíme pomoc a podporu při řešení obtížných životních situací.

Můžete se na nás obrátit s problematikou:

 • Majetkoprávní – poradíme Vám v oblasti vlastnictví, spoluvlastnictví, společného jmění manželů, dědictví, sepisování závětí, smluv,
 • Bytovou – vznik, zánik a změny nájemních smluv, hlášení trvalého pobytu, převod nájemních smluv a bydlení na základě věcného břemen,
 • Rodinou a mezilidskými vztahy – partnerské a manželské neshody, rodičovská a manželská práva, vyživovací povinnost, rozvodová problematika,
 • Pracovněprávními vztahy a zaměstnaností – pracovní smlouvy a dohody, rozvázání pracovního poměru, práva a povinnosti zaměstnance, práva a povinnosti zaměstnavatele, pomoc při hledání zaměstnání, pomoc při sepsání životopisu,
 • Finanční oblastí, zvláště pak dluhového poradenství – rodinný rozpočet, komunikace s věřiteli, oddlužení,
  Sociálních systémů a práv – nároky na státní sociální podporu, dávky z nemocenského, či sociálního pojištění, právo na rovný přístup, zdravotní péči, na informace
 • Služba občanské poradny je bezplatná.

 

 

Výroční zpráva za rok 2017

Výroční zpráva za rok 2017

Ještě před startem letních prázdnin můžete prolistovat výroční zprávu Diecézní charity České Budějovice za rok 2017. "Vážíme si pracovního nasazení všech zaměstnanců i dobrovolníků, děkujeme všem štědrým dárcům i sponzorům. Těší nás, že se tímto způsobem daří společně pomáhat lidem, kteří to potřebují," zdůrazňují ve  společném úvodním slovu ředitel Jiří Kohout a prezident DCHCB Stanislav Brožka.

Součástí naší činnosti v roce 2017 byl i projekt Komunitní práce Novohradská. Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republika a Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.

 

 

Nová adresa pracoviště Intervenčního centra v Táboře

Od 1. května 2018 bude Intervenční centrum Tábor sídlit v nových prostorách na adrese Dobrovského 705.

Novou kancelář najdete nedaleko stávající: pod lékárnou na ulici 9. května, směrem dolů k Jordánu, naproti zadnímu vchodu do botanické zahrady.

Provozní doba ani personální obsazení se nemění. Děkujeme za pochopení.

V Táboře poprvé zažijí Noc venku

V Táboře poprvé zažijí Noc venku

Terénní program Tábor ve spolupráci s Městem Tábor se poprvé připojí k celorepublikovému projektu Noc venku. Cílem projektu je seznámit veřejnost s fenoménem bezdomovectví, a to zážitkovou formou. Každý návštěvník bude mít možnost si na vlastní kůži vyzkoušet strávit noc pod širým nebem a zjistit, jak se cítí osoba bez přístřeší v mrazivém období bez teplého a bezpečného příbytku. 

Akce začíná ve čtvrtek 23. 11. 2017 v 18 hodin na venkovním prostranství Odpočinkové zóny Komora v Táboře.

Pracovníci charity se průběžně vzdělávají, aby mohli lépe pomáhat lidem v nouzi

Aby mohli pracovníci charity poskytovat kvalifikované služby, průběžně se vzdělávají. Na podzim roku 2013 např. absolvovala pracovnice táborské Občanské poradny školení v mezinárodním projektu "Rodiče samoživitelky a trh práce".

Den otevřených dveří Diecézní charity České Budějovice v Táboře

Den otevřených dveří Diecézní charity České Budějovice v Táboře

Ve čtvrtek 2. října 2014 se v prostorách budovy bývalé Jihočeské univerzity v Táboře konal Den otevřených dveří Diecézní charity České Budějovice, která tímto způsobem představila služby, jež ve městě nad Lužnicí poskytuje.

Den Charity v Táboře - ve čtvrtek 2. října 2014

Den Charity v Táboře - ve čtvrtek 2. října 2014

Den otevřených dveří pracovišť Intervenční centrum, Občanská poradna a Terénní programy Diecézní charity ČB v Táboře proběhne ve čtvrtek 2. října 2014 v době od 10 do 17 hodin. Zvána je široká veřejnost.

Táborští evangelíci darovali trvanlivé potraviny pro chudé

Táborští evangelíci darovali trvanlivé potraviny pro chudé

Evangelický farář Mgr. Ondřej Kováč předal poslední dubnový den potraviny ze sbírky pro chudé v Táboře. Co všechno lidé darovali, najdete dále v této zprávě...

Občanská poradna v Táboře

Působí v okresním městě Tábor od března roku 2012. Začínala (a stále je) jako jediná poradna poskytující odborné sociální poradenství v Táboře. Přečtěte si více o Občanské poradně na tomto odkazu.