Nejsladší den díky projektu Komunitní práce Novohradská

Nejsladší den díky projektu Komunitní práce Novohradská

V sobotu 26. května 2018 doprovodili komunitní pracovníci Diecézní charity České Budějovice bezmála čtyřicet obyvatel z lokality Novohradská na výlet do Muzea čokolády a marcipánu v Táboře. Všichni tak zažili jeden ze svých nejsladších dnů v roce! 

V sobotu 26. května prožili komunitní pracovníci Diecézní charity České Budějovice jeden ze svých nejsladších dnů v roce. Doprovodili totiž bezmála čtyřicet obyvatel lokality, v níž působí do Muzea čokolády a marcipánu v Táboře.

„V rámci projektu Komunitní práce Novohradská 2018 se snažíme o posílení rodinných vazeb a zintenzivnění společného trávení volného času obyvatel, s nimiž pracujeme. V letošním roce plánujeme několik skupinových výletů a město Tábor bylo první volbou“, uvedl komunitní pracovník Mgr. Stanislav Ondrášek.

Dozvědět se něco o výrobě čokolády či zpracování marcipánu tak vyrazila početná skupina dětí různého věku doprovázená řadou dospělých. Největší úspěch nečekaně nesklidily úžasné modely aut či pohádkové postavy vyrobené z nejsladšího materiálu. Tou třešničkou na dortu byla dílna, kde si rodiče s dětmi mohli vyzkoušet odlití čokoládové figurky či práci s marcipánem.

Projekt Komunitní práce Novohradská 2018 je letos realizován díky podpoře Úřadu vlády ČR, Jihočeského kraje a Města České Budějovice.

 

20180526_115038

20180526_115403

20180526_113005_k

Stanislav Ondrášek