Příběh paní Evy

Paní Eva (25 let) se na Intervenční centrum jen těžko mohla obrátit sama. Neměla žádný přístup k internetu, nemohla mít telefon, druh jí zakazoval kontakt s rodinou, hlídal jí příchody z práce, na každou pochůzku ji doprovázel.

Příběh paní Marie

Paní Marie (77 let) se obrátila na Intervenční centrum s žádostí o pomoc, sdělila, že její dospělý syn (53 let) ji využívá a ubližuje jí.  Syn žil dlouhodobě v bytě matky, byl v té době již rozvedený, bez práce a ve zvýšené míře užíval alkohol.

Příběh paní Alice

Alice (30 let) navštívila Intervenční centrum na doporučení Policie ČR, byla brutálně napadená manželem, téměř nekomunikovala, dívala se do země. Manžel ji 8 let fyzicky a psychicky týral, ale Alice jej měla strach opustit, vyhrožoval jí totiž zabitím.

Příběh manželů Novákových

Manželé Novákovi (60 let) se do Intervenčního centra dostavili po vykázání jejich syna (25 let) ze společné domácnosti. Syn byl vymodlené dítě. Avšak už od útlého dětství bylo se synem hodně problémů. U syna se projevovaly zvláštnosti v chování, které postupem času vygradovaly.

Z dopisů žen, které využily služby Intervenčního centra

 „… Děkuji vám za celý rok mého života. Za to, že jste mi byla ochotna naslouchat. Za to, že jste při mně stála. Uvědomila jsem si, že...

Umělecké vyjádření pocitů klientky

Duše zavřená, samotou trpí. Touží po porozumění, důvěru hledá... Pomozte otevřít bránu jejího vězení.