Rumunsko

partner – Diecézní charita Pasov (D), Charita Oradea (R)

Projekt: „Výstavba domku“

Projekt vznikl ve spolupráci s Diecézní charitou Pasov (D), která poskytuje romským lidem již třetí rokem humanitární a rozvojovou pomoc a ve spolupráci s Rumunskou Charitou Oradea v obci Velký Varadeň. V obci Velký Varadeň žije asi 600 obyvatel romského původu v rozpadlých z papíru a hlíny postavených domkách, kůlnách, na smetišti získávají prostředky k obživě. Voda je nedostupná, nosí jí v kanystrech. Někteří obyvatelé žijí v chatrčích, které vyrábí z toho, co najdou na smetišti. Vaří se na otevřených ohništích, přikládá se věcmi, které najdou na smetišti – především umělou hmotou. Příjemcem pomoci jsou především lidé ve značné hmotné nouzi, etnická skupina romského původu, vícečetné rodiny s velmi nízkým nebo žádným vzděláním. Skupina obyvatel, které se ocitli v sociální a hmotné nouzi vzhledem k slabé a špatně fungující sociální síti.

Humanitární sbírka pro krajany v Rumunsku

Humanitární sbírka pro krajany v Rumunsku

Sbírka trvanlivých potravin, dětských hygienických a školních potřeb trvá od 29. dubna do 6. června 2014 a je určena pro národnostní menšiny Čechů a Slováků v Tileagdu v Rumunsku. Humanitární pomoc z Č. Budějovic do Rumunska odjede v květnu a v červnu. Přispějte prosím »»»

Program ozdravného pobytu dětí z Rumunska

Plán programu-ozdravného pobytu rumunských dětí  13.06. - 19.06.2012

Středa 13. června     

  • příjezd, ubytování – Konzervatoř
  • 16,00  prohlídka města Č.Budějovice
  • 19,00  večeře v restauraci Metropol

Rumunské děti přijedou do jižních Čech na ozdravný pobyt

Rumunské děti přijedou do jižních Čech na ozdravný pobyt

Osm dětí z rumunského dětského domova Kasa Noastra Zaguženi přijede ve středu 13. června na šestidenní ozdravný pobyt do Českých Budějovic, který jim zajišťuje českobudějovická Diecézní charita. „Jsou to chudí sirotci a ředitel dětského domova nám řekl, že je to pro ně prakticky jediná šance, jak se v životě podívat mimo Rumunsko,“ uvedl zástupce ředitelky DCH České Budějovice Roman Tlapák.

Sbíráme dioptrické brýle

Pro naše české rodiny v Rumunsku pořádáme SBÍRKU DIOPTRICKÝCH BRÝLÍ

Předání humanitární pomoci v Rumusku - květen 2011

Předání humanitární pomoci v Rumusku - květen 2011

Zpráva o návštěvě Charity Caransebeş, Rumunsko, předání humanitární pomoci

Návštěva rumunské Charity Caransebeş probíhala ve dnech 30.5. – 2.6.2011. Z Diecézní charity České Budějovice vyjel zástupce ředitelky DCH ČB, sociální pracovnice Intervenčního centra a účetní DCH ČB.

 

Sbírka potravin pro Rumunsko se vydařila

Úspěchem skončila včera 21. dubna sbírka českobudějovické Diecézní charity pro chudé obyvatele Rumunska. „Děkujeme všem lidem, kteří nám přispěli, za jejich štědrost a pomoc bližním v nouzi,“ uvedl Roman Tlapák, koordinátor sbírek DCH.

Sbírka potravin pro Rumunsko

Sbírka potravin pro Rumunsko

Na obrovských smetištích na okrajích rumunských měst žijí stovky lidí v těch nejnuznějších podmínkách, které si my ani neumíme představit.

Rumunsko 2010

Tisková zpráva
Lidé budou moci adoptovat i rumunské děti  

Na hroznou bídu, kterou viděla při své nedávné návštěvě Rumunska, terénní sociální pracovnice českobudějovické Diecézní charity Iveta Švecová jen tak nezapomene.

Sbírka pro Rumunko do 20.5.2010

Sbírka pro Rumunko do 20.5.2010

Diecézní charita ČB rozvíjí spolupráci s charitou v Oradeu a farností v Tilegdu v Rumunsku. 

Kamion s humanitární pomocí do Rumunska odjel 21.7 dopoledne

Tisková zpráva 21. 7. 2009


Dne 21.7.2009 odjel kamion s humanitární pomocí pro rumunskou charitu v Oradeu. Během dvou měsíců se podařilo diecézní charitě shromáždit kolem 8 tun materiální pomoci.