Kongo

partner – Charita Linz (A), společnost ENERGIE AG BOHEMIA, s.r.o.

Projekt „ Kapka vody pro Kongo“

Vodní kapky jsou společným projektem společnosti ENERGIE AG BOHEMIA, s.r.o., Diecézní charity České Budějovice a Diecézní charity v Linzi (Rak). Odstartoval v březnu roku 2009 pod záštitou náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Ivany Stráské. Energie AG BOHEMIA s.r.o, do které v České republice patří společnosti 1. JVS, VAK JČ, VAK Beroun, VS Chrudim, VODOS Kolín, se zavázala přispívat 1 haléřem ze svého zisku za každý prodaný 1m3 vody na humanitární projekt Vodní kapky. Za tyto peníze lze opravit 3 studně pro 10 až 15 tisíc obyvatel nebo vybudovat studnu novou či pořídit 3 nová čerpadla. Cílem projektu je zajištění obyvatelům diecéze Kilwa-Kasenga v Kongu přístup k pitné vodě a snížení dětské úmrtnosti v důsledku nemocí způsobených pitím znečištěné vody.

http://www.rozhlas.cz/cb/zpravodajstvi/_zprava/jihocesky-charitativni-projekt-vodni-kapky-pomaha-stavet-studny-v-africkem-kongu--1151846

 

Putovní výstava "Jsme ze stejné planety" v Českých Budějovicích

Putovní výstava "Jsme ze stejné planety" v Českých Budějovicích

Poradna pro cizince a migranty při Diecézní charitě České Budějovice pořádá putovní výstavu fotografa Jindřicha Štreita "Jsme ze stejné planety". Její putování po jihočeské metropoli započne v prostorách Teologické fakulty JU v pondělí 4. června 2018. Výstava je realizována za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR v rámci projektu „Integrace cizinců 2018“.

Tisková zpráva - Vodní kapky pomáhají v Čechách i Africe

Tisková zpráva - Vodní kapky pomáhají v Čechách i Africe

Šek na 118 880 korun, které přispějí k lepšímu přístupu obyvatel Konga k pitné vodě, si u příležitosti svátku Tří králů převzal ředitel Diecézní charity České Budějovice Jiří Kohout.

Tento finanční příspěvek je výsledkem humanitárního projektu Vodní kapky společnosti ENERGIE AG BOHEMIA, který právě vstupuje do jubilejního desátého ročníku. Snaží se pomáhat obyvatelům oblasti Kilwa-Kasenga v africkém Kongu k přístupu k pitné vodě. Šest let jsou Vodní kapky doma také v České republice, kde se zaměřují na pomoc především handicapovaným a jinak znevýhodněným spoluobčanům.

Vodní kapky míří do afrického Konga na obnovu studní s pitnou vodou

Již pátým rokem spolupracují Energie AG Bohemia s Diecézní charitou České Budějovice na humanitárním projektu Vodní kapky. Ty pomáhají v africkém Kongu s tolik potřebnou obnovou studní a čerpadel na pitnou vodu. Kolik peněz jde na obnovu studní a další informace se dočtete zde.

Projekt Vodní kapky začal pomáhat i v Česku

Projekt Vodní kapky začal pomáhat i v Česku

Článek z časopisu Moderní obec  únor 2013


Více zde v článku

Vodní kapky pomáhají i v České republice 2012

Vodní kapky pomáhají i v České republice 2012

Již čtvrtým rokem se snaží pomáhat obyvatelům oblasti Kilwa-Kasenga v africkém Kongu k přístupu k pitné vodě.

Diecézní charita Č. Budějovice a Diecézní charita Linec zhodnotila pomoc v africkém Kongu

Dne 11. 9. 2012 přijeli partneři z linecké charity do českobudějovické diecéze zhodnotit projekt „ Kapka vody pro Kongo“.

Vodní kapky letos opět pomáhají

Vodní kapky letos opět pomáhají

Vodní kapky jsou společným projektem společnosti ENERGIE AG BOHEMIA, s.r.o. a Diecézní charity České Budějovice. Odstartoval v březnu 2009 pod záštitou náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje. Ivany Stráské.

30.11 Diecézní charita Č. Budějovice obdrží dar pro Kongo

30.11 Diecézní charita Č. Budějovice obdrží dar pro Kongo

30.11. ve 14hod. na Krajském úřadu jihočeského kraje při příležitosti otevření výstavy fotografií z Konga proběhne slavnostní předání šeku na téměř 348 256 korun na projekt Vodní kapky pomoc Kongu.

Vodní kapky v roce 2009

V roce 2009 Vodní kapky přinesly 293 062 korun

Vodní kapky jsou společným projektem společnosti ENERGIE AG BOHEMIA, s.r.o., Diecézní charity České Budějovice a Diecézní charity v Linzi (Rak). Odstartoval v březnu tohoto roku pod záštitou náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Ivany Stráské.