Diecézní charita Č.Budějovice vyčlenila na povodňovou pomoc téměř milion korun

Diecézní charita Č.Budějovice vyčlenila na povodňovou pomoc téměř milion korun

Českobudějovická Diecézní charita stále pomáhá lidem postiženými povodněmi, kteří v současné době dávají do pořádku své domy zaplavené ničivou vlnou. „Poskytujeme potřebným čisticí prostředky, mýdla, košťata, kbelíky, hadry a další potřebné pomůcky,“ uvedla ředitelka Diecézní charity Michaela Čermáková. Stále také fungují dvě výdejní místa zřízená charitou a to v Domě sv. Františka ve Veselí nad Lužnicí nepřetržitě a přímo v jejím českobudějovickém sídle v Kanovnické 16 ve všední dny od 8 do 16 hodin.

V současné době má českobudějovická Diecézní charita k dispozici na pomoc zaplaveným lidem 930 tisíc korun, které získala z diecézní sbírky vyhlášené českobudějovickým biskupem Jiřím Paďourem. „Zatím jsme deseti postiženým domácnostem poslali 230 tisíc korun, a dalším dvěma stům poslali hmotnou pomoc. Rozdělili jsme mezi ně například potraviny, nádobí, oblečení a věci potřebné na úklid,“ upřesnila Čermáková.

Pracovníci Diecézní charity ČB provádí sociální šetření na Českokrumlovsku, Kaplicku, Prachaticku, v okolí Milevska, Protivína a dalších místech, které zasáhla povodeň. „Zjišťujeme sociální potřebnost domácnosti v souvislosti s rozsahem povodňových škod. Tak například přednostně jsme pomohli matce samoživitelce s dvěma dětmi, která má hypotéku na 1,2 miliony korun a voda jí zaplavila byt do výše jednoho a půl metru,“ řekla ředitelka, která si zároveň pochvaluje spolupráci s další humanitární organizaci ADRA. „My jsme jim dali adresy a oni tam poslali brigádníky,“ dodala.

Ředitelka Čermáková také ocenila obětavost farností a lidí z Moravy, kteří neustále nabízejí lidem, jejichž domy zasáhly povodně, pomoc.     

 

Kontakt:

Mgr. Michaela Čermáková, ředitelka Diecézní charity České Budějovice