Charita v Sušici vytvořila Kuchařku pro každého

Charita v Sušici vytvořila Kuchařku pro každého

SušiceOblastní charita Sušice přišla se zajímavým nápadem – kuchařkou jednodnoduchých a levných receptů ze surovin, které řada Charit distribuuje lidem v nouzi v rámci potravinové pomoci prostřednictvím projektu FEAD a spolupráce s Potravinovou bankou. Kuchařka navíc bude dále rozšiřována a doplňována o další recepty.

 

Jednoduché a levné recepty ze surovin, které Oblastní charita Sušice a další Charity nejen v českobudějovické diecézi distribuují lidem v nouzi v rámci potravinové pomoci prostřednictvím projektu FEAD a Potravinové banky sestavila a graficky zpracovala pracovnice Veronika z Oblastní charita Sušice.

Obdobným projektem  Úsporná kuchařka se v letošním roce zabývalo již Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) ve spolupráci se Slezskou diakonií. Proč tedy vznikla tato kuchařka? „V Úsporné kuchařce MPSV se objevovali až urážející recepty – např. vaření ze slupek či zvětralého vína", zmiňuje důvod vzniku vlastní brožury ředitelka sušické Charity Marie Hrečínová Prodanová.

Kuchařka pro každéhoJak se píše v úvodu sušické Kuchařky pro každého: V rámci doplňkových služeb Oblastní charity Sušice již řadu let distribuujeme potraviny lidem, kteří se ocitají v nepříznivé životní situaci a k zajištění základních potřeb jim chybí potraviny nebo hygienické potřeby. Tato kuchařka vznikla jako součást podpory těchto osob a zároven vychází z nabídky obvyklých potravin distribuovaných celoevropským programem FEAD (Fond evropské pomoci nejchudším osobám) nebo surovin z Potravinové banky, jíž je sušická charita členem. Naše kuchařka může posloužit všem, kteří si chtějí  s trochou trpělivosti a úsilí, ze základních surovin vykouzlit něco dobrého a zdravého na svůj stůl. Je jednoduchá a uvařená jídla jsou skutečně levná. Najdete ji také na stránkách Oblastní charity Sušice, kde ji budeme postupně doplňovat a rozšiřovat o osvědčené a chutné recepty."

30 fyzických výtisků Kuchařky pro každého rozdala sušická Charita již na Dni Charity v Sušici, několik brožurek je k dispozici v sušických charitních střediscích služby Sociální Poradna Racek

 

Kuchařka pro každého aktuálně čítá 18 receptů. Oblastní charita v Sušici ji chce však dále postupně doplňovat o další recepty, které mají v zásobě.  Uvítají rovněž recepty, jenž jim mohou zájemci zasílat formou zprávy na Facebooku nebo na 4gsyQOQh~hFD5b2r-gr

Kuchařka pro každého je volně dostupná a k dispozici k dalšímu sdílení (prozatím) zde.

Přejeme dobrou chuť!

 

 Náhled do Kuchařky pro každého:

KPK_1KPK_2KPK_3

KPK_4KPK_5KPK_6

Martina Baráková, DCHCB