POŽEHNANÝ LEŽÁK 2022

Budvarský sládek Adam Brož ho skvěle uvařil. Českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil ho požehnal. Dobrovolníci z pivovaru a Charity každou lahev ručně zabalili. Vy se ho teď chystáte otevřít.

Na Vaše zdraví! 

„Věřím, že speciální várka ležáku, kterou dnes žehnám, přinese radost všem, kteří ji budou pít. Ať už těm, kteří dostanou láhev ležáku darem nebo těm, kteří ji někomu jako dárek koupí,“ uvedl Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický. Speciální balení  dostal také papež František. 
Děkujeme, že jste koupí Požehnaného ležáku podpořili Dobrovolnické centrum Diecézní charity České Budějovice.
Děkujeme společnosti Budějovický Budvar, že je naším dlouhodobým partnerem a výtěžek z prodeje Požehnaného ležáku věnuje právě nám. 

Chcete přispět o kapku víc?

Vyberte částku

Vaše údaje

Chcete potvrzení o daru?

Rekapitulace

Děkujeme za vaše rozhodnutí darovat částku na projekt Požehnaný ležák 2022 platební brána.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami darování. Více informací.

S každým douškem tohoto svátečního ležáku připíjíte také na zdraví našich dobrovolníků a také lidí, kterým v rámci svého volného času pomáhají. Jde o znevýhodněné děti, seniory, lidi s hendikepem, pacienty v nemocnicích nebo vězně. Bez dobrovolníků by Charita zdaleka nemohla plnit své poslání. Máme jich víc než dvě stě a jsou nesmírně důležitou součástí naší denní práce. Z každé prodané lahve Požehnaného ležáku putují peníze právě na provoz Dobrovolnického centra. V loňském roce prodej pomohl Diecézní charitě neuvěřitelnou částkou 262 000 korun. 
Charita jako součást římskokatolické církve neustále hledá možnosti, jak nabídnout pomoc co největšímu počtu potřebných. Nebylo by to však možné bez podpory vás a dalších dárců, kterým nejsou lhostejné osudy druhých. Doba teď není jednoduchá a příznivá pro nikoho z nás, o to složitější je ale pro naše klienty. Vnímáme teď víc než kdy jindy, že naše podpora je v tento okamžik nesmírně důležitá, abychom zůstali kotvou v jejich složitých životních situacích. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat. Velmi si toho vážíme.  

Jiří Kohout, ředitel Diecézní charity České Budějovice

 

PARTNEŘI PROJEKTU

Budějovický Budvar Biskupství českobudějovické