Český houslový virtuóz Ivan Ženatý zavítá do Milevska

 Český houslový virtuóz Ivan Ženatý zavítá do Milevska

Milevsko Na jedinečný zážitek se můžeme těšit v pondělí 17. září 2018 v 18 hodin v klášterní bazilice Navštívení Panny Marie v Milevsku. Český houslový virtuóz Ivan Ženatý vystoupí se skladbami Johanna Sebastiana Bacha pro sólové housle, které připravuje pro svou novou nahrávku v Berlíně. Koncert pořádá v rámci Dne charity 2018  Farní charita Milevsko.

Neslýcháme o něm často, ale jakmile překročí naše hranice, dává o sobě vědět. Přijíždí uskutečnit koncert a připravit další plány. Kdysi naděje české houslové školy, dnes renomovaný umělec a pedagog na Vysoké hudební škole Carla Marii von Webera v Drážďanech. Kdysi laureát Čajkovského soutěže (1982)  a vítěz mezinárodní soutěže Pražského jara (1986), dnes fundovaný komorní hráč, sólista předních světových orchestrů a pedagog, houslista Ivan Ženatý. Jeho krásnou  partnerkou v koncertní a životní pouti je klavíristka Katarína Ženatá.

Ivan Ženatý, český houslový virtuóz a hudební pedagog se narodil se 2. 2. 1962 v Lomnici nad Popelkou, jeho dědeček byl varhanář, tatínek vedl jazzovou kapelu. V mládí byl i literárně činný, psal básně a také hodně sportoval. Od roku 2012 působí také v USA na Cleveland Institute of Music.

Koncert pořádá Farní charita Milevsko v rámci mezinárodních (5.9.) i republikových (27.9.) oslav Dne charity 2018. Koncert bude podpořen z dotace na kulturu města Milevsko.

Na jedinečný zážitek se můžeme těšit v pondělí 17. září 2018 v 18 hodin v klášterní bazilice Navštívení Panny Marie v Milevsku.

Alena Růžičková
ředitelka Farní charity Milevsko