Pozvánka na oslavu 25 let od založení Charity na jihu Čech

Pozvánka na oslavu 25 let od založení Charity na jihu Čech

Ve čtvrtek 1. prosince 2016 srdečně zveme všechny přátele, podporovatele a příznivce Charity do Českých Budějovic na oslavy 25 let od oficiálního vzniku první Charity v českobudějovické diecézi v novodobé české historii. Program a podrobnosti naleznete v tomto článku.

Na den přesně se ohlédneme 25 let zpátky, kdy byla s platností od 1. prosince 1991 založena Diecézní charita České Budějovice.

Po celý čtvrtek 1. prosince se konají různé akce, na které je zvána široká veřejnost. Plakát ke stažení zde.

Areál kláštera na Piaristickém náměstí v Č. Budějovicích

9.00 - 18.00 hod. Trh Charit pod jednou střechou

V křížové chodbě klášterního kostela můžete zakoupit drobné výrobky, ochutnat sladké i slané dobroty a dát si teplý punč na zahřátí, dozvědět se o činnosti Charit z celé českobudějovické diecéze a podívat se na výstavu k 25 letům Charity.

V části křížové chodby bude zároveň k vidění Výstava betlémů, kterou pořádá Biskupství českobudějovické.

9.00 - 12.00 hod. Program o Charitě pro žáky základních škol

Vzdělávací program Charita a vzájemná pomoc je určen pro děti ze 4. - 6. tříd. V sále klášterního kostela je připraven vždy 25minutový program pro jednotlivé třídy. Zajišťují jej pedagogové z charitních nízkoprahových zařízení pro děti a mládež pod vedením Diecézního katechetického střediska. Plakát ke Vzdělávacímu programu ke stažení zde.

16.00 hod. Slavnostní bohoslužba za Charitu

Klášterní kostel Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí, celebruje Miloslav kardinál Vlk.

17.00 hod. Beseda o počátcích Charity s Miloslavem kardinálem Vlkem

Miloslav kardinál Vlk byl do června 1991 biskupem českobudějovickým. Společně s Ing. Helenou Faberovou připravoval oficiální založení Charity po revoluci v českobudějovické diecézi. Helena Faberová se následně stala první ředitelkou nově vzniklé Diecézní charity České Budějovice.

Kostel sv. Anny (dříve "Koncertní síň Otakara Jeremiáše")

19.00 hod. Slavnostní koncert pro dárce, dobrovolníky a přátele Charity

Hraje Jihočeský univerzitní orchestr, večerem provází Mária Pfeiferová, redaktorka Českého rozhlasu České Budějovice. Vstup na koncert zdarma.

S ohledem na kapacitu sálu je nutná rezervace míst předem na tel. 386 353 120 nebo %.xBVd5j48GjGK893-ohT65j4mnhTj. Vstupenky k vyzvednutí po 21. listopadu v Diecézní charitě Č. Budějovice v Kanovnické 16, Č. Budějovice na sekretariátu u Milady Nachmüllerové, případně před koncertem v kostele sv. Anny.

Akci pořádá Diecézní charita České Budějovice společně s Městskou charitou České Budějovice a všemi Charitami českobudějovické diecéze.

Záštitu nad koncertem převzali českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil a primátor města České Budějovice Ing. Jiří Svoboda.

Loga oslava

Přijďte, těšíme se na setkání s Vámi. Máme co slavit!

Text: Věrka Michalicová