Speciální várka piva pro Diecézní charitu, papeže i lidi dobré vůle

Speciální várka piva pro Diecézní charitu, papeže i lidi dobré vůle

České Budějovice Diecézní biskup Mons. Vlastimil Kročil v pátek 7. září 2018 požehnal limitovanou várku ležáku Budějovického Budvaru, kterou ochutná papež František i lidé na budějovických adventních trzích. Část výtěžku z každého prodaného piva bude darována na projekty Diecézní charity České Budějovice, která chce finance použít ve prospěch charitních aktivit v krajském městě. Přáním biskupství i charity je, aby do tohoto charitativního projektu podařilo zapojit společně s pivovarem, vedením města a kraje i všechny lidi dobré vůle.

Českobudějovický biskup Vlastimil požehnal speciální ležák Budějovického Budvaru již podruhé, poprvé tomu bylo v loňském roce. Letošní várka je však výjimečná. „Konečným účelem bude naše společná snaha podpořit účinnější pomoc a službu, kterou svým klientům poskytuje Diecézní charita“, řekl otec biskup. Z letošní várky speciálního světlého ležáku bude připraven totiž nejen dar pro papeže Františka, ale pivo bude také stočené do sudů a do limitované edice lahví a bude nabízeno při adventních trzích na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích v období 30. 11.–23. 12. Část výtěžku z každého prodaného piva bude darována na projekty Charity v krajském městě.

Pro Budějovický Budvar jde o netradiční aktivitu,  jelikož většina jejich produkce je exportována do 80 zemí světa a prodává se mimo domovský region. „Nesmíme zapomínat na to, že ve svém jménu máme Budějovice a vždy chceme být s tímto regionem spojeni, a chceme, aby to bylo vidět. Zároveň máme minimálně morální povinnost něco zpátky tomuto regionu vracet. Jsme proto rádi, že se podařilo vymyslet společný projekt charitativního piva a spojit se v rámci něho s diecézní charitou“, uvedl ředitel pivovaru Petr Dvořák.

„Velice si vážíme toho, že nás biskupství, magistrát města a pivovar přizvaly jako partnera do tohoto projektu. Jsem velmi rád, že výtěžek z této limitované edice byl přislíben právě nám. Finanční dar bychom chtěli použít na rozvoj našich aktivit na území krajského města. Záměr vybereme společně a vybrané prostředky chceme co nejlépe zhodnotit“, uvítal iniciativu Jiří Kohout, ředitel Diecézní charity Č. Budějovice.

Podle biskupa Vlastimila je tento krok dobrým příkladem k tomu, že lze rozvíjet spolupráci i se subjekty, které nejsou přímo zaměřeny na charitativní činnost. „Do budoucna může tato iniciativa napomáhat při rozvíjení dobrých vztahů mezi všemi partnery, kteří se na ní podílejí – především mezi církví, městem, krajem, pivovarem, charitou a Velvyslanectvím ČR při Svatém stolci. Za toto společné dílo jsem velmi rád“, dodal.

Zdroj: Biskup Vlastimil Kročil požehnal ležák pro charitu. Z várky ochutná i Svatý Otec. (autor textu a fotografií M. Bína, BCB)