Setkání s Leo Maasburgem – Misijní poslání každého z nás: Život po boku Matky Terezy

Setkání s Leo Maasburgem – Misijní poslání každého z nás: Život po boku Matky Terezy

Rádi bychom pozvali všechny zaměstnance charit i zájemce z řad veřejnosti v pátek 8. června 2018 od 17 hod na setkání s P. Leo Maasburgem, blízkým spolupracovníkem Matky Terezy a emeritním národním ředitelem Missio Rakousko, které se uskuteční v čítárně Karla Skalického (v budově bývalého kláštera na Piaristickém náměstí, České Budějovice). Rakouský kněz Leo Maasburg s jemným humorem vypráví, jak se stal „skutečným misionářem" po boku Matky Terezy.

P. Leo Maasburg (1948) studoval politologii, teologii, církevní právo a misiologii v Innsbrucku, Oxfordu a Římě.
V roce 1982 byl ve Fatimě vysvěcen na kněze a začal pracovat v Římě jako sekretář slovenského exilového biskupa Pavla Hnilici. Díky němu se seznámil s Matkou Terezou, kterou pak provázel na mnoha cestách mezi Indií, Moskvou a New Yorkem. Sloužil jí nejen jako kněz, zpovědník a duchovní rádce, ale též jako zvláštní vyslanec pro choulostivé mise – například při cestě do Sovětského svazu nebo na Kubu za diktatury Fidela Castra.

Po smrti Matky Terezy se podílel na přípravách jejího blahořečení. Je emeritním národním ředitelem Missio Rakousko.

Na setkání s P. Maasburgem, který s jemným humorem vypráví, jak se stal "skutečným misionářem" po boku Matky Terezy, jsou srdečně zváni všichni zaměstnanci charit českobudějovické diecéze
i veřejnost.

P. Leo Maasburg bude také hostem Diecézní pouti v Sušici 8.- 9. června 2018, kde vystoupí s příspěvkem "Církev je všeobecná" (viz program).

 

LM_8_6_2018