KONCERT BRATŘÍ EBENŮ SE NEBÝVALE VYDAŘIL

KONCERT BRATŘÍ EBENŮ SE NEBÝVALE VYDAŘIL

V Českých Budějovicích bylo v pátek 6. října vpodvečer v Metropolu a v jeho okolí opravdu živo. Sešly se totiž rovnou tři akce: divadelní představení, předvolební agitační program a benefiční koncert pro charitu.  A kdo přišel právě na koncert, dobře udělal. Hráli totiž „Ebeni“.

Marek Eben již od začátku jemně, ale přesně a trefně provázel celým večerem poté, co se seznámil s českobudějovickým obecenstvem v celé škále, neboť se v hledišti našli děti, starci i „zavlečenci“ – tím je podle M. Ebena partner nuceně doprovázející svou partnerku. Ještě před ním ale všechny v sále a také celou kapelu „Bratři Ebenové“ přivítal ředitel Diecézní charity ČB Jiří Kohout a poděkoval tím všem dárcům s sponzorům.

Mohli jsme se tak pohroužit do skladeb jako Čas holin, Tsunami, Příjemný let, Zvláštní území a večer si příjemně užít. Písně, ve kterých se střídá a často prolíná humor a vážná témata, vedou k zamyšlení. Posluchači si např. mohli uvědomit, že čas holin není o tom, že je podzim a všude plískanice, ale že titulním sloganem stejnojmenného alba „Přišel čas holin / obout lakýrky se nedovolím“ Eben upozorňuje na zhrubnutí společnosti. A nejen píseň „Tsunami“ je zase o svobodě.

Za krásný večer sedm členů kapely obdrželo jako dáreček betonovou holínku s kytičkou, které vyráběla E. Kutišová z Domu sv. Františka ve Veselí nad Lužnicí. Takže pokud jsou mezi námi tak milí a obětaví lidé jako jsou „Bratři Ebenové“, dárci charity a další účastníci koncertu, tak i přesto, že lidi „v jednom kuse nadávaj …“ a „slyším všude samý klení“, si můžeme opravdu od srdce zazpívat: „Vždyť je tady příjemně.“ (tyto uvedené verše jsou z písně Tsunami).

Foto - Martin Cápal

01 02 03 04 05 06 07         08        09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20