Helena Faberová začínala rozvíjet charitativní činnost s partou dobrovolníků

Helena Faberová začínala rozvíjet charitativní činnost s partou dobrovolníků

České Budějovice –  Pomoc osamělým matkám s dětmi, lidem bez přístřeší, osobám se zdravotním a mentálním postižením, sociálně slabým a mnoha dalším lidem. To vše zajišťuje na jihu Čech Diecézní charita České Budějovice. U vzniku českobudějovické diecézní charity po revoluci v roce 1989 stála Helena Faberová. Rozhovor s první ředitelkou Diecézní charity Č. Budějovice Helenou Faberovou si můžete poslechnout (i přečíst) na stránkách Českého rozhlasu České Budějovice.

Pomoc osamělým matkám s dětmi, lidem bez přístřeší, osobám se zdravotním a mentálním postižením, sociálně slabým a mnoha dalším lidem. To vše zajišťuje na jihu Čech Diecézní charita České Budějovice. U vzniku této neziskové organizace po revoluci v roce 1989 stála Helena Faberová, která byla také první ředitelkou Diecézní charity České Budějovice. Charitní činnost začala rozvíjet společně s partou dobrovolníků, které už znala.

Z diecézní charity odešla Helena Faberová v roce 1993, ve chvíli, kdy charita už měla dvacet farních poboček, pět dalších středisek a jeden pečovatelský dům.

Více v rozhovoru Filipa Černého z českobudějovického Českého rozhlasu.

 

Zdroj: Pracovala v účtárně, pak jí biskup nabídl možnost být u zrodu organizované charity, ČRo ČB

Foto: