Děti k adopci

Děkujeme, že se schcete zapojit do projektu Adopce na dálku v Bělorusku. Zde si můžete vybrat dítě, které chcete podporovat na dálku. Poté prosíme vyplňte on-line formulář na jehož základě Vás budeme dále kontaktovat.
V případě dotazů kontaktujte naši koordinátorku.

Aktuálně nabízíme 8 dětí k adopci

Aktualizováno: 19.4.2020

Olga, 12 let

Olga DuOlga má 3 sourozence a je velmi společenská, zúčastňuje se různorodých aktivit, je ctižádostivá a v soutěžích se umisťuje na prvních místech. Má však nemocné srdce. Hraje na klavír („forte piano“), ráda by se stala lékařskou, učitelkou hudby nebo projektantkou. 

Chci adoptovat

Bogdan, 8 let

Bgdan KBogdan má 3 sourozence. V oblibě má zvířata, přírodu, sport. Chtěl by se stát záchranářem a dělat sportovní gymnastiku. 

Chci adoptovat

Nikolaj, 12 let

Nikolaj ŠčurkoKolja žije s tatínkem, maminkou a dvěma bratry Trafimem a Michailem v malém městečku Kossovo v Brestské oblasti. Navštěvuje základní školu, kde ho nejvíce baví tělocvik. Miluje sport, rád hraje fotbal, chodí na karate a do hudební školy, kde hraji na cimbály a kytaru. Pomáhá mamince v domácnosti. Jeho snem je navštívit jednou aquapark.

Chci adoptovat

Viktor, 13 let

viktorViktor je nejmladší z 9 sourozenců. Jeho rodina se do Běloruska přestěhovala před dvěma lety z Kazachstánu. Viktor trochu těžko tuto změnu nese, hůře se adaptuje např. ve škole, přesto jeho velkým úspěchem bylo první místo v olympiádě z dějepisu na základní škole a třetí místo v Krajské olympiádě. Hraje na Balajku. Žije na vesnici. Tatínek je chovatel, maminka pracuje na úřadě pro děti a mládež. V neděli jezdí společně do kostela do města. Snem Viktora je mít kolo a naučit se na něm jezdit.

Chci adoptovat 

Roman, 10 let

RomanRomanovi je 10 let, je nejstarší ze tří sourozenců. Tatínek pracuje jako eletrikář v požární ochraně a maminka je ženou v domácnosti, protože na vesnici je velmi těžké najít práci. Roman se výborně učí. Miluje mapy a chce být geografem. Hraje moc dobře basketbal a v roce 2017 se jehodružstvo stalo šampionem Běloruska. Moc rád jezdí na výlety, rybaří a sbírá houby.
Romanova rodina prožívá náročné období – splácí dluh po stěhování do většího bytu, nemoci, odchod blízkého člověka... a maminka by si moc přála, aby děti byly šťastné, protože jsou její jedinou radostí v tomto těžkém období.

Chci adoptovat

Maria, 7 let

MariaMaria je sedmileté děvčátko. Žije s rodiči a třemi bratry. Tatínek je automechanik a maminka je s dětmi  v domácnosti. Maminka je vyučená švadlena, a tak se snaží pro děti šít oblečení doma. Jejich příjem je velmi nízký. Marie má velký sen – začít chodit do hudební školy a jednou vystoupit na podiu. Má za sebou první rok školy, do které chodí velmi ráda. Ráda maluje, chodí do přírody a k řece.
Tak jak mnoho rodin v Bělorusku je i jejich rodina smíšená – jeden z rodičů je katolík a jeden pravoslavný. Dva starší bratři ministrují v katolickém kostele.

Chci adoptovat

Anastázie, 11 let

AnastazieAnastázii 11 let, žije s rodiči a dalšími 3 sourozenci v Pinsku. Tatínek je řidič a maminka je účetní, přesto je jejich příjem velmi nízký. Anastázie se učí velmi dobře. Ve svém volném čase se věnuje hlavně tancování, jezdí se souborem na mezinárodní vystoupení a vyhrávají medaile. Je velmi srdečná, kamarádská a veselá, také pro rodiče je velmi důležitou hodnotou dobrá atmosféra doma. A záleží jim hodně na tom, aby děti netrpěly tím, že nemají mnoho finančních prostředků. Anastázie sama už také vede kroužek pro mladší děti. Stále častěji mluví o tom, že by chtěla být lékařkou.Také velmi ráda cestuje.

Chci adoptovat

Milána, 11 let

Milána

Milána je nejstarší ze tří sourozenců. Její tatínek pracuje na pile, maminka je na mateřské dovolené. Žijí v domě babičky, která děti vychovává. Situace této rodiny je velmi komplikovaná, protože rodiče pijí. K adopci Milánu navrhla předsedkyně farní rady, která se snaží rodině pomáhat a bere na sebe odpovědnost, že poskytnutá pomoc se dostane k dítěti. Ona bude Milaně kupovat potřebné věci do školy, oblečení atd.
Milána chodí velmi ráda do lesa, na houby, pomáhá sbírat lesní plody, aby měli co jíst. Na otázku co je jejím přáním, neodpovídá jako jiné děti, které si přeji nějaké malé dětské přání, ale říká: „Aby rodiče přestali pít.“ Milana chodí s babičkou pravidelně do kostela.

Chci adoptovat

 

Nejde Vám z nějakého důvodu vyplnit formulář? Zavolejte na tel. 732 483 213.