Pomoc v době koronavirové pandemie

covid

I v čase ohrožení koronavirem covid-19 je naší povinností pomáhat těm nejslabším, nejohroženějším, chronicky nemocným nebo seniorům – a nejen proto, že z hlediska onemocnění covid-19 patří mezi nejrizikovější skupinu. Snahou Charity však je pomoci maximu lidí, kteří nás potřebují třeba proto, že jim nová situace přinesla překážky, s nimiž si sami neporadí – od hrozících dluhů po péči o blízké.

Kde Vám poradíme a pomůžeme?

Informační linky Charit

mohou Vám poradit se sociální a zdravotní problematikou, péčí o člena rodiny, zajištění návazných služeb a další.

Krizová pomoc

DCH Č. Budějovice
tel.: 731 604 591

OCH Vimperk
tel.: 732 122 071

Duchovní pomoc

P. Martin Sedloň
tel.: 731 621 241

Pomoc se zajištěním nákupů a obědů

Dovoz nákupů a obědů standardně zajišťují dle aktuálních kapacit také další charitní pečovatelské služby. Pro více informací kontaktujte nejbližší Charitu.

Více informací k aktuálním vladním opatřením a řešení konkrétních životních situací ZDE

Pomoc samoživitelům

Pomoc samoživitelům

Rodiče samoživitelé – muži, ženy, ale také prarodiče, kterým byla svěřena vnoučata – patří k nejvíce ohroženým skupinám obyvatel. Na jejich podporu proto uspořádala v závěru loňského roku Česká televize společně s Charitou mimořádný adventní koncert. O pomoc v podobě poskytnutí nebo úhrady potřebné věci či finanční dar mohou samoživitelé požádat na nejbližší Charitě.

Více informací

Jak můžete pomoci Vy?

ffp2

Respirátory pro potřebné

Od 1. března jsou součástí naší povinné výbavy respirátory FFP2. Pro samoživitele, sociálně slabé nebo osoby bez domova se jedná o nemalý finanční výdaj navíc. Respirátory v neporušeném obalu můžete přinést na každé charitní středisko, lze je zaslat také poštou.

Sběrná místa

dobrovolníci

Pomáhejte, kde to jde

Zapojte se aktivně jako dobrovolník Dobrovolnického centra Diecézní charity Č. Budějovice. Můžete pomáhat například s rozvozem obědů a vypomáhat tam, kde je to aktuálně potřeba. 

Chci se zapoji

Kontaktní osoby pro přijímání nabídek pomoci: