Tříkrálová sbírka poprvé překonala pětimilionovou hranici

Tříkrálová sbírka

Letos dosáhla Tříkrálová sbírka v českobudějovické diecézi dalšího rekordu, poprvé ve své historii překročila pětimilionovou hranic! Celkem bylo v roce 2015 vykoledováno 5 158 708 Kč, což je o 645 242 Kč víc než v roce 2014. Podrobnosti najdete v tomto článku.

„Letos jsme měli 1317 zapečetěných kasiček, zatímco loni jen 1158,“ upřesnil koordinátor sbírky Roman Tlapák.

Použití výnosu Tříkrálové sbírky je uveřejněno tady. Z těchto peněz dostanou nejvíce nemocní, handicapovaní, lidé v sociální nouzi a další potřební.

V tomto souboru najdete přehledně seřazeno, kolik peněz se vykoledovalo na tom kterém místě českobudějovické diecéze (aktualizováno 20. 1. 2015).

Například Městská charita České Budějovice z těchto peněz zlepší vybavení domácí péče (ošetřovatelská služba, pečovatelská služba, domácí péče), jindřichohradecká Farní charita pomůže sociálně slabým rodinám s dětmi, písecká Oblastní charita pak podpoří sociální poradenství pro lidi z potřebných rodin atd.

Vzhledem k předchozím zkušenostem s ničivými následky loňských povodní půjde část výtěžku sbírky také do krizových fondů určených pro obyvatele postižených přírodními katastrofami.

Do sbírky v českobudějovické diecézi bylo zapojeno cca 4 600 dobrovolníků – koledníci, vedoucí skupinek, koordinátoři v jednotlivých místech. 

Všem dárcům sbírky srdečně děkujeme za jejich přízeň a štědrost. Děkujeme též všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na Tříkrálové sbírce.

Do sbírky je možné přispět po celý rok prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru DMS KOLEDA na číslo 87 777 (cena jedné DMS je 30 Kč, na pomoc potřebným jde 27 Kč nebo příspěvkem na účet č. 66008822/0800 u ČS, VS: 777).

Text: Jan Ziegler