Tříkrálová sbírka v českobudějovické diecézi skončila

Tříkrálová sbírka v českobudějovické diecézi skončila

Tisková zpráva Diecézní charity České Budějovice

V pořadí již třináctá Tříkrálová sbírka v českobudějovické diecézi skončila úspěšně. Výtěžek sbírky je 4.025.130,- Kč což je o 154 624, - Kč více než v loňském  roce.  Bylo 51 zaevidovaných míst, kde koledníci koledovali na podporu sociálních projektů a humanitární pomoci jak v našem kraji, tak i v zahraničí.

Konkrétní pomoc z výtěžku TS bude například na domácí pečovatelskou a ošetřovatelskou službu, pro lidi se zdravotním postižením, na Domovy pro seniory (ve Veselí nad Lužnicí, Pravětíně u Vimperka, Strakonicích), na azylové domy pro matky s dětmi bez přístřeší, na služby následné péče, na volnočasové aktivity pro děti a mládež, podporu domácí hospicové péče ale také na humanitární pomoc doma a v zahraničí.

Velice štědří dárci byli v Českých Budějovicích, kde charity vykoledovaly 287 525,- Kč a již tradičně v Pelhřimově kde koledníci vykoledovali 441. 893,- Kč. Další organizační místa kde výtěžek z Tříkrálové sbírky přesáhl přes sto tisíc korun jsou: Boršov nad Vltavou, Horažďovice, Kamenice nad Lipou, Katovice, Prachtice, Strakonice, Sušice, Třeboň, Týn n. Vltavou a Vodňany. Další údaje o výtěžku Tříkrálové sbírky v diecézi jsou v níže uvedené tabulce.

Všem dárcům sbírky velmi srdečně děkujeme za jejich přízeň a štědrost. Děkujeme též všem dobrovolníkům, kteří se aktivně podíleli na Tříkrálové sbírce.

Do sbírky je možné ještě přispět také prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru DMS KOLEDA na číslo 87 777 (cena jedné DMS je 30 Kč, na pomoc potřebným jde 27 Kč nebo příspěvkem na účet č. 66008822/0800 u ČS, VS: 777)

Tabulka výsledků koledování

Kontakty:

Roman Tlapák, Diecézní koordinátor Tříkrálové sbírky a zástupce ředitele Diecézní charity Česká Budějovice
Mgr. Michaela Čermáková, ředitelka Diecézní charity Česká Budějovice