Ještě potřebujeme tempery, pera, fixy, obaly, školní batohy a kružítka pro děti ze sociálně slabých

Ještě potřebujeme tempery, pera, fixy, obaly, školní batohy a kružítka pro děti ze sociálně slabých

Dary do sbírky přijímáme denně od 8 do 12 a od 13 do 16 hod. (v pátek jen do 14 hod.) na těchto místech: Poradna Eva, Riegrova 51, Č. Budějovice (přízemí budovy), nebo ředitelství Diecézní charity ČB, Kanovnická 16, Č. Budějovice. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Od poloviny srpna přinášejí lidé do Diecézní charity České Budějovice školní pomůcky pro žáky a studenty z rodin, které se nacházejí ve finanční tísni. Dárci jsou jednotlivci i firmy. „Nyní máme zajištěnu většinu věcí pro prvňáčky. Ovšem co bychom ještě potřebovali, jsou tempery, pera, fixy a obaly na sešity pro mladší děti. A hodně chybí školní batohy a kružítka pro starší školáky. To jsou skutečně věci, za které budeme vděční. Uvítáme případně i kufříky na výtvarné potřeby a zástěry na výtvarnou výchovu,“ vyjmenovává Lucie Kolářová z českobudějovické Charity.

„Máme seznamy školou požadovaných pomůcek pro jednotlivé děti a postupně pro ně doplňujeme výbavu. Dětem budeme věci předávat během prvního zářijového týdne,“ upřesňuje Kolářová. Dary ze sbírky jsou určeny pro ty budějovické děti, pro jejichž rodiny představuje školní výbava těžký zásah do peněženky. V loňském roce se sbírkou podařilo vybavit do školy 160 dětí. Žáci a studenti jsou z rodin, se kterými dlouhodobě spolupracují sociální pracovníci Poradny Eva z Diecézní charity České Budějovice.

„Všem dosavadním dárcům chceme jménem dětí poděkovat. Jejich ochota podpořit školáky je zároveň povzbuzením i pro nás a naši práci v Poradně Eva. Všem moc děkujeme,“ vyjadřuje potěšení z pomoci veřejnosti Lucie Kolářová z Diecézní charity České Budějovice.

Máte-li jakékoliv dotazy ke sbírce (co darovat, kdy, kde), jsme Vám k dispozici na následujících kontaktech: 731 402 833 (Lucie Kolářová), 387 203 315, nebo 98m.Cdeeahm.C30eWbyE.

Dary do sbírky přijímáme denně od 8 do 12 a od 13 do 16 hod. (v pátek jen do 14 hod.) na těchto místech: Poradna Eva, Riegrova 51, Č. Budějovice (přízemí budovy), nebo ředitelství Diecézní charity ČB, Kanovnická 16.

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Text: Věrka Michalicová a Lucie Kolářová 

Kontakt pro média: Mgr. Lucie Kolářová, vedoucí Poradny Eva