Požehnané pivo podpoří službu Diecézní charity

Požehnané pivo podpoří službu Diecézní charity

České Budějovice –  V sobotu 1. prosince 2018 bude zahájen prodej Požehnaného piva. Ve stánku Budějovického Budvaru na náměstí Přemysla Otakara II. v rámci adventních trhů  s prodejem budou pomáhat dobrovolníci z pivovaru, Diecézní charity Č. Budějovice, Biskupství českobudějovického i města České Budějovice. Výtěžek z prodeje věnuje pivovar Diecézní charitě České Budějovice. 123 jednolitrových ručně balených lahví navíc přijme Svatý otec papež František jako osobní dar při generální audienci 12. prosince.

Budějovický Budvar připravil k prodeji zvláštní várku „Požehnaného piva“. Várku požehnal Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický letos 7. září. „Požehnaným pivem“ bylo naplněno 3000 půllitrových lahví, ručně balili dobrovolníci z řad zaměstnanců Budějovického Budvaru. Prodej těchto lahví bude oficiálně zahájen 1. prosince hned po rozsvícení vánočního stromu na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Ve stánku Budějovického Budvaru společně zahájí prodej Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, Mag. Jiří Kohout, ředitel Diecézní charity České Budějovice, Ing. Jiří Svoboda, primátor města České Budějovice a Mgr. Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru.

Požehnané pivo v povedené kraftové verzi obalů (foto: Budějovický Budvar)„Na projektu „Požehnaného piva“ se významně podílejí dobrovolníci z Budějovického Budvaru, diecézní charity, biskupství i města České Budějovice. Ti všichni se budou během Adventu střídat v našem stánku a pomáhat při prodeji. Věřím, že oslovíme širokou veřejnost a pomůžeme získat finanční prostředky pro ty, kteří to potřebují. Děkuji všem, kteří náš projekt podpořili svou prací, nebo symbolickým nákupem,“ říká Mgr. Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru.

„Velice si vážíme toho, že nás biskupství, magistrát města a pivovar přizvaly jako partnera do tohoto projektu. Jsem velmi rád, že výtěžek z této limitované edice byl přislíben právě nám. Finanční dar bychom chtěli použít na rozvoj našich aktivit na území krajského města. Záměr vybereme společně a vybrané prostředky chceme co nejlépe zhodnotit“, uvítal iniciativu Jiří Kohout, ředitel Diecézní charity Č. Budějovice.

Kromě lahví se bude ve stánku „Požehnané pivo“ také čepovat. Cena půllitru lahvového i točeného bude 40,- Kč. Výtěžek z prodeje věnuje Budějovický Budvar Diecézní charitě České Budějovice. „Požehnané pivo“ se bude zároveň čepovat v restauracích Masné krámy a Vatikán.

123 litrových lahví Požehnaného piva obdrží jako dar papež František po svátku sv. Mikuláše (patrona českobudějovické diecéze) v rámci adventní generální audience v Římě 12. prosince 2018. Sv. Mikuláš, je tradičně vyobrazován se třemi jablky. Ta symbolizují právě tři dary: pivo z pivovaru Budějovický Budvar, perníky pro potřebné z firmy REJ s. r. o. v Plané nad Lužnicí a dar splněného přání setkaní s papežem. Letos Svatého Otce tak naštíví klientka z veselského Domu sv. Františka – chraněného bydlení pro lidi s mentálním a zdravotním postižením, který provozuje právě českobudějovická Diecézní charita. Perníky z Plané nad Lužnicí věnují zástupci města Úřadu apoštolské charity, který je předá sociálně slabým rodinám s dětmi v Římě. Zmíněné dary předají papeži Františkovi českobudějovický biskup Vlastimil kročil, zástupci Budějovického Budvaru, Jihočeského kraje, města České Budějovice a Plané nad Lužnicí a Velvyslanectví ČR při Svatém stolci, které nad iniciativou převzalo záštitu.

Dej Bůh štěstí!

Zdroj: Budějovický Budvar, DCHCB, BCB