Bělorusko

partner – Diecézní charita Pinsk

Projekt „Děti ulice“

Hlavním cílem projektu je zkvalitnění volnočasových aktivit dětí ohrožených celkově špatnou sociální situací rodiny, ve které žije a navíc přímo či v důsledku jejich rodiče, kteří nevidí prioritu ve výchově dítěte, z důvodu nevzdělanosti, vážných existenčních problémů atd. Nízkoprahové zařízení mí cíl u dětí rozšířit následné možnosti optimálně se uplatnit na území své země a tvořit rovnocenný, aktivní, tj. blíže utvářející a přetvářející prvek tamní společnosti – souhrnně: zvýšit jejich kompetence, a maximálně tím vyrovnat jejich příležitost ve srovnání s ostatními členy společnosti v zemích EU.

 

Projekt „Adoptované prázdniny“

Hlavní cílovou skupinou jsou děti, které žijí v rodinách v sociální a hmotné nouzi. Jejich volnočasové aktivity v tamním prostředí jsou výpomoc v malém hospodářství, které zabezpečuje základní prostředky pro obživu rodiny. Další cílovou kategorií jsou děti vychovávané jedním z rodičů, prarodiči, sourozenci rodičů z venkova, kteří žijí na hranici chudoby. Cílem projektu je určité zkvalitnění zdravotního stavu dětí ohrožených celkově špatnou sociální situací rodiny, ve které žije.

Soutěž pro studenty: Člověk a jeho vztah k víře

Soutěž pro studenty: Člověk a jeho vztah k víře

Charita ČR vyhlašuje soutěž pro studenty středních škol, která je součástí projektu Žijeme spolu, mluvíme spolu – výukou k toleranci a kultuře dialogu.Tématem soutěže je Člověk a jeho vztah k víře či náboženství.

Podpořili jsme projekt "Pomoc rodinám s onkologicky nemocnými dětmi"

Podpořili jsme projekt "Pomoc rodinám s onkologicky nemocnými dětmi"

Dostali jsme děkovný dopis, od Charity Minsk (Bělorusko), kde jsme finančně podpořili projekt "Pomoc rodinám s onkologicky nemocnými dětmi".Finanční částka pochází z výtěžku Tříkrálové sbírky 2017.

Děkovný dopis patří všem, kteří koledníkům přispěli do kasičky. DĚKUJEME!

Srdečně Vás zveme na kytarový koncert na podporu adopce na dálku

Srdečně Vás zveme na kytarový koncert na podporu adopce na dálku

V sobotu 28. února 2015 odehraje kytarový virtuos Štěpán Rak koncert na podporu běloruských dětí. Přijďte podpořit dobrou věc.

Jihočeši pomáhají běloruským rodinám postiženým Černobylem

Jihočeši pomáhají běloruským rodinám postiženým Černobylem

Článek z Českobudějovického deníku 23.4. 2013
V projektu Diecézní charity Adopce na dálku jsou zapojené dvě stovky potřebných dětí.

Více zde v článku

 

Pracovníci běloruské charity představili pomoc potřebným dětem

Pracovníci běloruské charity představili pomoc potřebným dětem

Zhodnocení a vyúčtování projektů Děti ulice a Adopce na dálku, to byl hlavní důvod návštěvy pracovníků Diecézní charity Pinsk z Běloruska v na jihu Čech. Ty to projekty podporuje českobudějovická Diecézní charita také z Tříkrálové sbírky.

Diecézní charitu ČB navštíví partneři z Běloruska

Představit své projekty pomoci potřebným lidem a seznámit se s místními, to je hlavní účel návštěvy z běloruské Pinské charity na jihu Čech. Její pracovníci budou hosty českobudějovické Diecézní charity ve dnech 16. – 20. 4. 2013. Českobudějovická Diecézní charita podporuje v jižní části Běloruska tři sociální projekty. 

Adopcí na dálku podpoříte život dětí ve stínu Černobylu

18.4.2012 MF DNES Jižní Čechy (Ludmila Mlsová)

ČESKÉ BUDĚJOVICE Sedmiletý Jan a třináctiletá Irena Olchovukovi z běloruské Gomelské oblasti otvírají nový seznam dětí zařazených v programu Adopce na dálku českobudějovické Diecézní charity.

Výstavy výtvarných děl běloruských umělců

„Duše Běloruska“ (24.04.2012, Praha)

Dovolujeme si Vás pozvat na slavnostní zahájení výstavy výtvarných děl běloruských umělců v atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Co je nového v Bělorusku

Novinky a aktuality v Bělorusku:

Návštěva z Běloruska  se setkala s adoptivními rodiči

Návštěva z Běloruska  se setkala s adoptivními rodiči

Diecézní charita České Budějovice pozvala na návštěvu dvě pracovnice charity z Pinsku v Bělorusku, paní Emilii Kuruljuk – účetní a paní Galinu Žurko – sociální pracovnici v projektu Adopce na dálku.