Diecézní charita ČB nabízí lidem v nouzi potraviny

Ekonomická krize trvá, počet nezaměstnaných roste, a také pracovníci českobudějovické Diecézní charity mají více práce. „V minulém roce jsme z našeho Humanitárního potravinového skladu vydali 3 136 kg mouky, 360 kg másla, 1 700 kg sušeného mléka a 5 202 kg těstovin,“ uvedla ředitelka Diecézní charity ČB Mgr. Michaela Čermáková.

Potraviny byly vydány lidem v nouzi na území celé českobudějovické diecéze (v Poradně Eva a Poradně pro cizince v Českých Budějovicích, Poradně pro lidi v nouzi v Jindřichově Hradci, v azylových domech, ve Veselíčku pro matky s dětmi, v Prachaticích pro muže a matky s dětmi, dále ve Farní charitě Český Krumlov, Oblastní charitě Pelhřimov a dalších místech).

„Také od pondělí do soboty nabízíme v Českých Budějovicích v Riegrově ulici v Azylovém domě sv. Pavla  polévku potřebným lidem. Díky pomoci obou Kongregací řádových sester v Českých Budějovicích bývá polévka od pondělí do pátku částečně zaplacena a v sobotu uvařena,“ objasnila Čermáková.

O potraviny nabízené Diecézní charitou ČB je zájem zvláště nyní, kdy počet lidí bez domova vzrostl kvůli nedávné amnestii.

Kontakt:
Mgr. Michaela Čermáková, ředitelka Diecézní charity Č. Budějovice